درگیری‌ در سرتاسر کرانه باختری/70 ثانیه نواختن زنگ در پی 70 سال اشغالگری

منبع : خبرگزاری بسیج کد خبر: 1272685
درگیری‌ها در برخی مناطق کرانه باختری میان جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی در سالروز اشغال فلسطین آغاز شد و رژیم صهیونیستی برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گاز اشک‌آور و بمب دودزا استفاده کرد.


به گزارش خبرگزاری بسیج، امروز 15 ماه می «یوم النکبه» (فاجعه اشغال فلسطین در 1948) نامیده می شود و «روز مصیبت» 70 ساله شد .

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، به همین مناسبت آژیرهای هشدار از طریق بلندگوهای مساجد و نیز زنگ های کلیساها به مدت 70 ثانیه در کرانه باختری نواخته شد.

از سوی دیگر برخی مناطق کرانه باختری مانند الخلیل، البیره و رام الله شاهد تظاهرات فلسطینی ها و درگیری آنها با جوانان فلسطینی است و صهیونیست ها به سمت تظاهرات کنندگان گاز اشک آور و دودزا شلیک کردند.

به گزارش فارس، مجروحیت چند نفر با گلوله جنگی و پلاستیکی گزارش شده است. وزارت بهداشت اعلام کرده است برخی از مجروحانی که به بیمارستان دولتی الخلیل منتقل شده اند از ناحیه پا ، شکم و کتف گلوله خورده اند و حال آنها متوسط گزارش شده است.

رسانه های فلسطینی گزارش دادند رژیم صهیونیستی به صورت گسترده به سمت تظاهرات کنندگان در شهرک «بیت ایل» در شمال رام الله گاز دودزا شلیک می کند و بولدزرهایی برای صاف کردن خاکریزهای ایجاد شده به این منطقه آورده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 59
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری بسیج

کد خبر:1272685

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار