افتادگی بیضه در مردان، علت و درمان

منبع : نی نی بان کد خبر: 1273556
برای خدمت هم معاینه نشدم و به خدمت رفتم. احساس خوبی از این وضعیت ندارم و به خاطر آن از شورت های چسبان و تنگ استفاده می کنم.


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: بیضه سمت چپ نسبت به بیضه سمت راست افتاده تر است (پایین تر است) و مقداری رگ به آن متصل است. درد ندارد ولی از بچگی تا کنون این وضعیت وجود دارد. اگر کوچکترین ضربه ای به آن وارد شود به شدت درد می گیرد. برای خدمت هم معاینه نشدم و به خدمت رفتم. احساس خوبی از این وضعیت ندارم و به خاطر آن از شورت های چسبان و تنگ استفاده می کنم که این موضوع باعث آوردن فشار زیادی می شود. مدتی زیاد هم هست جنب نمی شوم. آیا اینها به هم مرتبط است؟ هرگز نتوانسته ام این موضوع را با پزشک و حضوری در میان بگذارم. آیا این موضوع باعث ایجاد مشکل در آینده نمی شود؟ البته تأثیر منفی در زندگی و روابط زناشویی ام نداشته است.

پاسخ دکتر مریم حمزه ای، متخصص اورولوژی:
اینکه نسبت به سابق کمتر جنب می شوید دلیل بر وجود مشکلات جنسی نیست. با افزایش سن و مشغله های کاری این مسئله کاملا طبیعی است. در مورد بیضه ها باید به یک پزشک متخصص ارولوژی مراجعه کنید. اول یک آزمایش هورمونی و سونوگرافی از بیضه ها بدهید تا ببینیم آیا واقعا اندازه آنها از حالت طبیعی خارج شده است. یا خیر. گاهی اوقات افراد خودشان فکر می کنند این اتفاق افتاده است در حالیکه این طور نیست.
اگر سنتان پایین هست درد در بیضه ها می تواند طبیعی باشد. اما مواردی مثل واریکوسل و التهاب پروستات را هم می توان در نظر گرفت و در سنین بالاتر مسئله پروستات بیشتر مطرح است. درد می تواند به دلیل ضربات یا پوشیدن شلوارهای تنگ نیز باشد.
 به هر حال لازم است برای بررسی دقیق به یک متخصص اورولوژیست مراجعه کنید تا از نزدیک شما را ببینند و تشخیص صحیح ارائه دهد.loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 21
چاپ خبر
منبع:نی نی بان

کد خبر:1273556

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

گزارش ها