اقدام برای حامله شدن، شانس بارداری چقدره؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1274768
من یک ماه است که اقدام به بارداری کردم و ازکیت تخمک گذاری هم استفاده کردم. اما باردار نشدم!


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من یک ماه است که اقدام به بارداری کردم و ازکیت تخمک گذاری هم استفاده کردم. اواسط سیکل یک شب در میان مقاربت داشتم و چون تمایل داشتم فرزندم پسر باشد از محلول آب و جوش شیرین استفاده کردم. آیا باردار نشدنم به این دلیل بوده؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

یک ماه زمان زیادی نیست که نگران هستید چرا بارداری برای شما اتفاق نیفتاده است. در اولین قدم مشاوره های لازم قبل از بارداری را انجام دهید تا ببینیم که آیا ریسک فاکتوری در سوابق فردی و خانوادگی شما وجود دارد که روی باردار شدنتان تاثیر بگذارد یا خیر. در هر ماه شانس بارداری برای هر فرد حدود ۲۴ درصد است.
در ابتدا بهتر است نگران نباشید و استرستان را کم کنید چون همین استرس می تواند روی باردار شدن تاثیر منفی داشته باشد. ما معمولا به خانم هایی که سنشان کمتر از سی سال هست یک سال زمان می دهیم تا بعد از اولین اقدام برای بارداری، بچه دارد شود. اگر سن خانم بالای سی سال باشد این زمان حدود ۷ ماه است و برای خانم های بالای ۴۰ سال هم حدود ۳-۴ ماه زمان در نظر می گیریم. اگر در حال حاضر عارضه دیگری از جمله عفونت و... دارند باید بررسی شوند و بیماری یا اختلال جانبی درمان شود. در غیر این صورت صبر کنند و بعد از آن اگر بارداری اتفاق نیفتاد همزمان با همسرشان به کلینیک های ناباروری مراجعه کنند تا آزمایش های تخصصی برایشان انجام شود.


loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:نی نی بان

کد خبر:1274768

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار