دانشگاه علوم پزشکی: مردم از دست‌فروشان قارچ نخرند

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1274812


پول‌نیوز - در پی مسمومیت شدید بر اثر مصرف قارچ سمی چند نفر در استان‌های همجوار و تشخیص سخت قارچ سمی از قارچ سالم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از شهروندان درخواست کرد قارچ را از مراکز معتبر خریداری کنند.

 حسن طاهر احمدی گفت: با توجه به گزارشات واصله از برخی استان‌های همجوار مبنی بر موارد مسومیت با قارچ، از همه همشهریان در خواست داریم در این خصوص دقت لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شناسایی و تشخیص قارچ خوراکی از قارچ سمی بسیار مشکل است، اظهار کرد: تنها افراد متخصص و با تجربه، توانایی تفکیک بین این قارچ‌ها را دارا هستند و مردم باید مواظب باشند.

طاهر احمدی ادامه داد: از طریق ویژگی‌های ظاهری، بو و رنگ قارچ نمی‌توان به‌طور قطعی سمی و غیرسمی بودن آن را تشخیص داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: توصیه اکید این است که افراد از مصرف و دست زدن به هرنوع قارچ در دل طبیعت، کودگاه‌ها، رویه پسماندها، کناره‌های انتهایی درختان و... خودداری کنند.

طاهراحمدی با اشاره به اینکه مردم به هیچ عنوان نباید از دستفروشان قارچ خریداری کنند، افزود: توصیه این است که افراد تنها از قارچ‌های خوراکی بسته‌بندی شده و دارای شناسه‌های بهداشتی و عرضه شده در فروشگاه‌های معتبر خریداری کنند.

وی اضافه کرد: بازرسان بهداشتی در صورت عرضه قارچ بدون مشخص بودن هویت بهداشتی در مراکز پروتئینی بر اساس مقررات با واحد برخورد خواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: تحت هیچ عنوان تهیه قارچ فله‌ای از بازاچه‌های محلی و روز بازار‌های سنتی توصیه نمی‌شود.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 51
چاپ خبر
منبع:سایت خبری پول نیوز

کد خبر:1274812

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>