فولیکول مناسب بارداری، باید به چند برسد؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1274944
در افرادی که چرخه تخمک‌گذاری با مشکل همراه باشد این اتفاق رخ نمی دهد، داخل فولیکول آب جمع می شود و بیشتر رشد خواهد کرد و امکان تبدیل آن به کیست هست.


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: می خواستم بدانم اندازه یک فولیکول باید به چند میلیمتر برسد که تبدیل به یک فولیکول غالب و حاوی تخمک شود؟

پاسخ دکتر مریم الماسی، متخصص زنان و زایمان و نازایی:
 اندازه یک فولیکول مناسب و قابل قبول بین ۱۷ تا ۲۱ میلیمتر است. چنین فولیکول هایی معمولا به بارداری می انجامد، هرچند که اندازه فولیکول تنها ملاک باروری موفق نیست.

پاسخ دکتر سید محمد هاشم علوی، متخصص زنان و زایمان:
کیست فولیکولی یکی از انواع کیست های تخمدان هست. تشکیل فولیکول در تخمدان کاملا طبیعی بوده و برای بارداری لازم است. فولیکول در اندازه های حدود ۱۷  تا ۲۰ برای باردرای مناسب هستند و وقتی به این اندازه می رسد پاره می شوند و تخمک را آزاد می کند. در افرادی که چرخه تخمک‌گذاری با مشکل همراه باشد این اتفاق رخ نمی دهد، داخل فولیکول آب جمع می شود و بیشتر رشد خواهد کرد و امکان تبدیل آن به کیست هست. گاهی هم لکه بینی در این بیماران دیده می شود. این کیست  با یک سونوگرافی ساده هم تشخیص داده می‌شوند و با استفاده از قرص‌های ضدبارداری به راحتی قابل درمان است. بسته به تعداد و اندازه کیست‌ها و شرایط زناشویی و وزن بیمار، درمان متفاوت خواهد بود.


loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 122
چاپ خبر
منبع:نی نی بان

کد خبر:1274944

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>