ائتلاف ایران و سوریه راهبردی و بر اساس احترام متقابل است

مشاور نخست‌وزیر سوریه در گفت‌وگویی با تأکید بر این موضوع که سوریه هم‌اکنون وارد مرحله پس از تروریسم شده است


به گزارش بولتن نیوز، چند روز پیش نیروهای ارتش سوریه و همپیمانان آنها سرانجام پس از درگیری های سنگین با گروه تروریستی داعش، شهر البوکمال در مرز سوریه و عراق را به طور کامل آزاد کردند.

ارتش سوریه با حمایت نیروهای همپیمان، طی دو سال گذشته ابتکار عمل را در جنگ با تروریسم به ویژه گروه تروریستی داعش به دست گرفت و توانست هزاران کیلومتر از اراضی تحت اشغال این گروه را بازپس بگیرد که داعش طی چهار سال گذشته تعداد زیادی شهر و شهرک را اشغال کرده بود.

"عبدالقادر عزوز" مشاور نخست وزیر سوریه در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم به تحولات اخیر در این کشور پرداخت.

سوریه وارد مرحله پس از تروریسم شده است

وی در این مصاحبه گفت: تردیدی وجود ندارد که امروز محور مقاومت با پیروزی بر گروه تروریستی داعش در سوریه وارد مرحله پس از تروریسم در این کشور شده است. در همین راستا شاهد تشدید رایزنی های سیاسی سوریه هستیم و سفر اخیر "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه به روسیه و دیدار با "ولادیمیر پوتین" نیز در این چارچوب بوده است.

ائتلاف ایران و سوریه راهبردی و بر اساس احترام متقابل است

مشاور نخست وزیر سوریه در ادامه این مصاحبه به نقش مستشاری ایران در نبرد ارتش سوریه علیه تروریست ها اشاره کرد و گفت: ائتلاف سوریه با جمهوری اسلامی ایران ائتلافی راهبردی بوده و بر اساس احترام به حق حاکمیت متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دولت ها می باشد و این ائتلاف ایجاب می کند که با تروریسم که مرزها را درنوردیده به مبارزه بپردازد. در همین راستا اقدامات جمهوری اسلامی ایران بر اساس حفظ استقرار و امنیت بین المللی می باشد و کارشناسان و مستشاران ایرانی برای حفظ استقرار و امنیت سوریه به این کشور آمدند.

اراده دولت و ارتش سوریه این است که تمام بخش های سوریه تحت کنترل در آید

وی در ادامه این مصاحبه درباره بسط سیطره دولت سوریه بر مناطق باقی مانده در این کشور نظیر رقه گفت: تردیدی وجود ندارد که شهر رقه، شهری است که متعلق به سوریه است در نتیجه امروز برخی گروه های کردی تجزیه طلب نمی توانند دوام زیادی در این منطقه بیاورند و شرایط کنونی کاملاً موقت بوده و فقط به لطف حضور آمریکا و تسلیحات آنهاست که در این مناطق دوام آورده اند و این گروه های تجزیه طلب تنها بر خاک و سنگ شهر رقه سیطره یافته اند چون پیش از آن، ائتلاف آمریکا تمامی زیرساخت های این شهر را ویران کرده بود اما به تأکید می گویم که اراده دولت و ارتش سوریه به همراه دوستان خود، این بوده که تمامی بخش های کشور را به کنترل در آورد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 54
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1276429

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>