پوتین با امضای یک طرح، از آمریکا انتقام گرفت

«ولادیمیر پوتین» طرحی را امضا کرد که محدودیت‌هایی را برای فعالیت رسانه‌ای آمریکا در روسیه اعمال می‌کند.


به گزارش بولتن نیوز، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه، برای مقابله به مثل با محدودیت هایی که آمریکا علیه فعالیت رسانه های روسی اعمال کرده است، لایحه ای را امضا کرد که به موجب آن تمام رسانه هایی که در روسیه فعالیت و کمک های مالی خود را از کشور ها و سازمان های خارجی دریافت می کنند، در فهرست «عاملان کشور های خارجی» قرار می گیرند.

طرحی که برای امضا نزد پوتین برده شد، پیش از این بوسیله هر دو مجلس علیا و سفلی روسیه تایید شده بود و بلافاصله پس از امضای پوتین به صورت قانون لازم الاجرا شد.

به موجب این قانون، وزارت دادگستری روسیه این اختیار را دارد تا رسانه های خارجی فعال در این کشور را که منابع مالی خود را از جایی غیر از روسیه تامین می کنند، به عنوان «عاملان خارجی» بشناسد.

اقدام پوتین در حقیقت یک عمل تلافی جویانه علیه رسانه های آمریکایی است، زیرا واشنگتن نیز شبکه راشاتودی که در آمریکا فعالیت می کند را به عنوان «عامل بیگانه» معرفی و محدودیت های زیادی علیه آن اعمال کرده است.

از این پس تمام خبرگزاری های خارجی فعال در روسیه که «عاملان خارجی» شناخته می شوند، باید درباره فعالیت هایشان، گروه مدیریتی و منابع مالی به وزارت دادگستری این کشور گزارش ارائه کنند.

وزارت دادگستری روسیه پیش از این به «رادیو اروپای آزاد» و «صدای آمریکا» درباره قرار گرفتن در فهرست «عاملان خارجی» هشدار داده بود.

پس از آنکه با اعمال فشار نمایندگان کنگره آمریکا، حتی توییتر و فیس بوک نیز اعلام کردند دیگر تبلیغات دو خبرگزاری روسی «راشاتودی» و «اسپوتنیک» را منتشر نمی کنند، سخنگوی کرملین اعلام کرد: هرگونه اعمال فشار و محدودیتی علیه رسانه های روسیه در آمریکا، بدون پاسخ باقی نمی ماند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 58
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1276434

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها