گوگل از آمازون جلو زد

برای اولین بار اقتدار و تسلط آمازون بر بازار بلندگو‌های هوشمند شکسته شد و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ گوگل موفق شد بلندگو‌های هوشمند بیشتری در مقایسه با آمازون به فروش برساند.


گوگل از آمازون جلو زد

برای اولین بار اقتدار و تسلط آمازون بر بازار بلندگو های هوشمند شکسته شد و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ گوگل موفق شد بلندگو های هوشمند بیشتری در مقایسه با آمازون به فروش برساند.

بررسی های موسسه کانالیس نشان می دهد در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ بیش از ۳.۱ میلیون بلندگوی گوگل هوم در بازار به فروش رسیده است. اما این رقم طی مدت یاد شده در مورد بلندگوی اکوی آمازون تنها ۲.۵ میلیون واحد بوده است.

شرکت آمازون اولین شرکتی بود که ایده تولید بلندگو های هوشمند با قابلیت دریافت فرامین صوتی را عملیاتی کرد تا کاربران با صدای خود قادر به خرید کالا، پی بردن به وضعیت آب و هوا و اخبار و ... باشند. اما رقبای این شرکت به سرعت از ایده یادشده برای تولید محصولات مشابه بهره گرفتند.

در حال حاضر آمازون هنوز رتبه اول را در بازار تولید بلندگو های هوشمند در اختیار دارد، هر چند گوگل با فاصله نزدیکی و با سرعت بالا در حال تعقیب آمازون است.

این دو شرکت به همراه اپل در مجموع ۴.۱ میلیون واحد بلندگوی هوشمند را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ در آمریکا به فروش رسانده اند. بعد از این کشور که برترین بازار بلندگو های یادشده است، چین و کره جنوبی با فروش به ترتیب ۱.۸ میلیون و ۷۳۰ هزار واحد بلندگوی هوشمند در رتبه های دوم و سوم هستند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 48
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی فرادید

کد خبر:1277663

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها