مخترع اندروید کمپانی اسنشال را می‌فروشد

اندی روبین، مخترع اندروید، روز‌های بدی را سپری می‌کند و حالا تصمیم گرفته است تا ضمن لغو توسعه دومین گوشی هوشمند، کل کمپانی را بفروشد. با لغو توسعه دومین گوشی اسنشال و خروج مدیران ارشد از این کمپانی، روبین تصمیم به فروش کل کمپانی گرفته است و دست‌کم در حال مذاکره با یک خریدار نیز هست.


مخترع اندروید کمپانی اسنشال را می فروشد

اندی روبین، مخترع اندروید، روز های بدی را سپری می کند و حالا تصمیم گرفته است تا ضمن لغو توسعه دومین گوشی هوشمند، کل کمپانی را بفروشد. با لغو توسعه دومین گوشی اسنشال و خروج مدیران ارشد از این کمپانی، روبین تصمیم به فروش کل کمپانی گرفته است و دست کم در حال مذاکره با یک خریدار نیز هست.

کمپانی اسنشال بخش از بیزینس بزرگ تری به نام Playground Global است که تاکنون مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری از آمازون، تنسنت چین و «رِدپوینت ونچرز» دریافت کرده است. موسسه مالی Equidate سال گذشته ارزش کمپانی اسنشال را ۹۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار برآورد کرد.

کمپانی اسنشال همچنین از فاکسکان به عنوان شریک در ساخت بهره برده و کمپانی Sprint Corp نیز که به دنبال یک گوشی برای کاربران خود است، دنبال اسنشال بوده است.

استارتاپی که اندی روبین توسعه داد با ۱۰۰ میلیون دلار گوشی معروف اسنشال را اوت سال گذشته با تأخیر زیاد راهی بازار کرد. روبین ۵۵ ساله که به مدت ۲۰ سال در صنعت موبایل فعالیت دارد سال ۲۰۱۴ کمپانی Playground را تأسیس کرده و گوگل را ترک کرد. (اندروید را توسعه داده و به گوگل داد)

وی به همراه تیمی از مهندسان نخبه تفکرات جدیدی پیاده سازی کرد تا اینکه قول داد گوشی متفاوتی را راهی بازار کند. هم زمان محصول دوربین موبایل و نیز ابزار خانه هوشمند را نیز توسعه داد که امروز برخی از مهندسان این کمپانی توسط گوگل و اپل استخدام شده اند.

اما گوشی اسنشال که شبیه آیفون ایکس است، به عنوان گوشی اندرویدی جدید به قیمت ۶۰۰ دلار راهی بازار شد، اما مشکلات سخت افزاری در نمایشگر، هنگ کردن گوشی و ... باعث شد تا فقط ۲۰ هزار نفر این گوشی را بخرند و سپس با ارزان کردن گوشی، روبین توانست ۱۵۰ هزار گوشی دیگر بفروشد.

ادامه بحران در کمپانی باعث شد تا «برایان والاس»، قائم مقام بازاریابی و «جو تیت»، رئیس بخش سخت افزار این کمپانی را ترک کنند و آنچه از بخش موبایل مانده، به اضافه بخش ابزار خانه هوشمند و دوربین و ثبت اختراعات مربوطه؛ همگی به فروش گذاشته شود و این شاید پایانی بر رؤیا های اندی روبین باشد که روزی اندروید را اختراع کرد، اما نتوانست به طور مستقل برای خود بیزینس خوبی دست و پا کند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 52
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی فرادید

کد خبر:1277700

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار