غرامت ۵۳۹ میلیون دلاری سامسونگ به اپل

جدیدترین خبر مربوط به دعوای حقوقی ۷ ساله‌ی بین اپل و سامسونگ این است که سامسونگ محکوم به پرداخت جریمه‌ی ۵۳۹ میلیون دلاری شده است.


سامسونگ محکوم به پرداخت ۵۳۹ میلیون دلار خسارت به اپل شد

جدیدترین خبر مربوط به دعوای حقوقی ۷ ساله ی بین اپل و سامسونگ این است که سامسونگ محکوم به پرداخت جریمه ی ۵۳۹ میلیون دلاری شده است. اعضای هیئت منصفه دادگاه فدرال در شهر سن خوزه ی کالیفرنیا، شرکت سامسونگ را در مورد کپی برداری از پتنت های مربوط به طراحی و عملکرد مقصر شناخت.

سخنگوی اپل در طی بیانیه ای گفته: «ما برای طراحی ها و نوآوری هایمان ارزش زیادی قائل هستیم.» در ادامه ی این بیانیه آمده: «ارزش این پرونده و موضوع ورای مسئله ی پول و خسارت است.» طبق گزارش Bloomberg، هیئت منصفه این خسارت را با توجه به فروش محصولاتی از سامسونگ تعیین کرده که به نوعی از این پتنت های اپل بهره برده اند.

دادگاه فدرال شهر سن خوزه ی کالیفرنیا، شرکت سامسونگ را در مورد کپی برداری از پتنت های مربوط به طراحی و عملکرد مقصر شناخت. این پرونده از سال ۲۰۱۱ آغاز شد و یکی از پیچیده ترین پرونده های مربوط به نقض پتنت ها در تاریخ صنعت تکنولوژی محسوب می شود. اپل در ابتدا خواستار پرداخت ۲.۵ میلیارد جریمه شده بود، اما دادگاه در سال ۲۰۱۲ سامسونگ را به پرداخت کمتر از ۱ میلیارد دلار جریمه محکوم کرد.

در سال ۲۰۱۵، یک دادگاه دیگر حکم داد که اپل نمی تواند این شرکت کره ای را به کپی برداری از ظاهر آیفون متهم کند و به همین خاطر این مبلغ به ۵۴۸ میلیون دلار کاهش یافت.

از آن زمان، سامسونگ از طریق دادگاه های استیناف تلاش کرد که این مبلغ جریمه را تا حد زیادی کاهش دهد. یکی از آخرین پرونده های مربوط به این موضوع در سال گذشته به پایان رسید و در نتیجه ی آن، این شرکت به دلیل نقض پتنت مربوط به انجام حرکت اسلاید برای باز کردن قفل iOS، به پرداخت ۱۲۰ میلیون دلار خسارت محکوم شد. حالا با اعلام این حکم نهایی، می توان گفت که دعوای حقوقی چندین ساله ی بین این دو شرکت بزرگ، به پایان خود رسیده است.

منبع: دیجی مگ

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 80
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی فرادید

کد خبر:1278698

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار