پیش‌بینی تظاهرات خشونت‌آمیز با هوش مصنوعی

در سال‌های گذشته، توییتر به پلتفرم محبوبی برای برنامه‌ریزی تظاهرات بدل شده است؛ اما برخی از این تظاهرات صلح‌آمیز نیستند و وقایع خشونت‌آمیزی را رقم می‌زنند. برای کاهش این تظاهرات خشونت‌بار، محققان بخش هوش مصنوعی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می‌خواهند با بهره‌گیری از این تکنولوژی، پیش از وقوع تظاهرات احتمال خشونت‌بار شدن آن‌ها را تخمین بزنند.


هوش مصنوعی می تواند وقوع تظاهرات خشونت آمیز را پیش بینی کند

در سال های گذشته، توییتر به پلتفرم محبوبی برای برنامه ریزی تظاهرات بدل شده است؛ اما برخی از این تظاهرات صلح آمیز نیستند و وقایع خشونت آمیزی را رقم می زنند. برای کاهش این تظاهرات خشونت بار، محققان بخش هوش مصنوعی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می خواهند با بهره گیری از این تکنولوژی، پیش از وقوع تظاهرات احتمال خشونت بار شدن آن ها را تخمین بزنند.

محققان در تلاش اند با بهره گیری از هوش مصنوعی، پیش از وقوع تظاهرات احتمال خشونت بار شدن آن ها را تخمین بزنند.

آن ها برای این کار، با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی، حدود ۱۸ میلیون توییت مربوط به تظاهرات بالتیمور در سال ۲۰۱۵ را مورد بررسی قرار دادند. این تظاهرات در واکنش به مرگ «فردی گری» (Freddie Grey) شکل گرفت که به دلیل شلیک گلوله ی پلیس کشته شده بود. این تیم دست به مقایسه ی محتوای توییت ها و آمار دستگیری ها زد. طبق این بررسی ها، قبل از خشونت بار شدن تظاهرات، تعداد توییت های منفی با محتوای خشونت آمیز افزایش یافته است.

 

پیش بینی تظاهرات خشونت آمیز با هوش مصنوعی

این محققان متوجه شدند که وقتی معترضان تظاهرات را به مسائل اخلاقی ربط می دهند، احتمال بروز خشونت افزایش می یابد. علاوه بر این باید به مفهوم «اتاق پژواک» (echo chamber) هم اشاره کنیم. بر اساس یکی از پژوهش هایی که در مورد این موضوع انجام شده، هرچه افراد متعصب تر باشند و فقط با افرادی رابطه داشته باشند که هم فکر آن ها محسوب می شوند، احتمال اینکه آن ها با مخالفشان برخورد خشونت آمیزی داشته باشند، بیشتر است.

هرچند در زمینه ارتباط بین خشونت و شبکه های اجتماعی پژوهش های گسترده ای انجام گرفته، اما چنین پژوهشی نشان می دهد که بهره گیری از هوش مصنوعی، می تواند به نهاد های قانونی برای کنترل وقایع خشونت آمیز کمک کند.

منبع: دیجی مگ

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 71
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی فرادید

کد خبر:1279739

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار