ناکامی روایت اسرائیلی در مسکو

منبع : خبرگزاری بسیج کد خبر: 1280878
از زمانی که تروریست‌های وهابی در سوریه طعم شکست و فرار را چشیدند، صهیونیست‌‌ها به بررسی ریشه‌های این ناکامی پرداخته و به این نتیجه رسیدند که شراکت نزدیک روسیه، ایران و سوریه، رمز پیروزی آنهاست.


به گزارش خبرگزاری بسیج،  از زمانی که تروریست های وهابی در سوریه طعم شکست و فرار را چشیدند، صهیونیست ها به بررسی ریشه های این ناکامی پرداخته و در مراکز اطلاعاتی و پژوهشی به این نتیجه رسیدند که شراکت نزدیک روسیه، ایران و سوریه، رمز پیروزی آنهاست. راهبرد جدید آنها از یک سال قبل بدین سو، بر آن قرار گرفت تا این پیوند و شراکت پیروزی ساز را به اختلاف و واگرایی تبدیل کنند. امریکا، رژیم صهیونیستی و بنی سعود و بنی زاید و بنی خلیفه تلاش های زیادی کردند تا مسکو و یا سوریه از ایران و مقاومت فاصله بگیرند. با پایان یافتن مناطق تروریست ها در پیرامون دمشق، جنوب سوریه، ادلب و شمال حلب و شرق فرات ، بسط حاکمیت دولت سوریه و پاکسازی از تروریست ها و اشغالگران اسرائیلی، امریکایی و ترک در دستور کار قرار گرفت. در بحث جنوب سوریه که از یک سال قبل روسیه یک منطقه کاهش تنش را جدای از آستانه با امریکا و اردن سازماندهی کرده بود. روس ها به رایزنی با امریکا پرداختند. اولویت روس ها، پایان دادن به حیات تروریست ها و مداخله کشورهای حامی آنها در جنوب بود و لذا برای روسیه اینگونه دام گذاری کردند که اگر ایران و مقاومت از جنوب سوریه حذف شوند، دستور کار روسیه را برای مذاکرات مربوط به جنوب سوریه و دیگر مناطق مثل تنف خواهند پذیرفت و احتمال درگیر شدن صهیونیست ها با مقاومت و نیروهای ایران را نیز به حداقل خواهند رساند.

روس ها که می دانستند اسرائیل و امریکا به دنبال بهانه های جدید هستند تا از پایان یافتن بحران سوریه جلوگیری کنند، دیدگاه امریکا را به ایران منتقل و پاسخ روشنی هم دریافت کردند. دستگاه رسانه ای اسرائیلی و عربی شروع به روایت سازی کردند که قرار است نیروهای ایرانی 70 تا 80 کیلومتر از جولان فاصله بگیرند تا مذاکره با تروریست های درعا و قنیطره شروع شود! بعد هم نتانیاهو دروغ قبلی فاصله 80 کیلومتری را ناکافی دانست و تهدید کرد که در سراسر سوریه به آنها حمله خواهند کرد. آماده شدن ارتش سوریه برای عملیات در جنوب سوریه همه رشته ها را پنبه کرد و امریکا مجبور شد به سوریه هشدار دهد که نباید به تروریست های جنوب سوریه حمله ای صورت پذیرد. لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل و نگهبان قدیمی کاباره های تل آویو هم به مسکو رفت تا روس ها را وادار کند در مورد ارتش سوریه واکنش نشان دهد و جلوی عملیات را بگیرد. این دو حادثه به معنای بی اساس بودن روایت های اسرائیلی در جراید عربی و اسرائیلی بودند. در مسکو هم ژنرال شویگو، داستان سرایی لیبرمن در مورد به خطر افتادن امنیت اسرائیل را قطع و اعلام کرد: حضور اسرائیل در مانور ناتو در بالتیک به معنی این است که اسرائیل دشمن روسیه است. وی کار را برای اسرائیل آنچنان مشکل کرد که نتانیاهو مجبور شد با پوتین تماس گرفته و توضیح دهد که دشمن روسیه نیست. در مواضعی روشن بشار اسد و سپس ولید معلم وزیر خارجه سوریه تأکید کردند دستور کار نابودی تروریست ها و اخراج امریکا و ترکیه به شکل جدی دنبال خواهد شد و ایران، مقاومت و روسیه، دوستان سوریه بوده و خواهند ماند. اکنون روسیه نگران است که صهیونیست ها بخشی از تروریست های داعش و النصره را که در قنیطره حضور دارند، برای اقدامات تروریستی به سوچی و بازی های جهانی اعزام کنند.

یادداشت جوان/ هادی محمدی

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 43
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری بسیج

کد خبر:1280878

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار