بیمه معتادان به کجا رسید؟

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1285858
سلامت نیوز:سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر آخرین وضعیت بیمه معتادان را تشریح کرد و از عدم تخصیص بودجه مناسب برای این موضوع انتقاد کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل ازآنا،پرویز افشار با اشاره به آخرین وضعیت بیمه معتادان اظهار کرد: تبصره 2 ماده 15 دا


سلامت نیوز:سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر آخرین وضعیت بیمه معتادان را تشریح کرد و از عدم تخصیص بودجه مناسب برای این موضوع انتقاد کرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل ازآنا،پرویز افشار با اشاره به آخرین وضعیت بیمه معتادان اظهار کرد: تبصره 2 ماده 15 دارای دو بخش است. بخش اول آن که تکلیف خاص است تا به امروز هیچ کاری درباره اش انجام نشده، بخش دو آن ناظر به بیمه معتادان بوده است که باید زمینه بیمه در بیمه های پایه و بستری فراهم شود.

وی ادامه داد: در این مورد هم از سال 1392 هرچه بودجه در اعتبارات بیمه سلامت دیده شده است، در سنوات 92 و 93 جذبی صورت نگرفته و در سنوات بعدی هم به هیچ عنوان میزان بودجه مناسب نبوده است، بخشی از آن جذب و بخشی دیگر جذب نشده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه امسال این میزان از 33میلیارد تومان سال گذشته به 79 میلیارد تومان رسید، اضافه کرد: اما متاسفانه باز هم بخش قابل توجهی از این بودجه اختصاص پیدا نکرد. فرد باید برای این موضوع همانند مکانیسم بیمه ای احراز هویت شود.

وی توضیح داد: اما این کار برای افراد آسیب پذیر کف خیابان که دارای کد ملی نیستند به سختی قابل انجام است. قانونگذار باید برنامه ای را در نظر بگیرد تا بیمه همانند سازوکاری که برای سایر افراد است برای آسیب دیدگان نباشد و برای این افراد باید درمان حمایتی یا یارانه درمان در نظر گرفته شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 70
چاپ خبر
منبع:سلامت نیوز

کد خبر:1285858

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط