درمان افت شنوایی با تنظیم درست سمعک

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1285878
سلامت نیوز:گوش پیچیده ترین عضو بدن است که هرگونه اختلال در عملکرد آن می تواند کیفیت زندگی فرد را به مخاطره بیندازد. آمارها نشان می دهد افت شنوایی در نوزادان یکی از بالاترین نقص های مادرزادی است که هرگونه سهل انگاری در تشخیص و درمان بموقع آن م


سلامت نیوز:گوش پیچیده ترین عضو بدن است که هرگونه اختلال در عملکرد آن می تواند کیفیت زندگی فرد را به مخاطره بیندازد.

آمارها نشان می دهد افت شنوایی در نوزادان یکی از بالاترین نقص های مادرزادی است که هرگونه سهل انگاری در تشخیص و درمان بموقع آن می تواند بیمار را با مشکلات جدی در تکلم، آموزش و حتی مشکلات شغلی در دوران بزرگسالی مواجه کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران ،دکتر حمید جلیلوند، اُدیولوژیست به راه های مقابله با اختلالات شنوایی اشاره کرده و می گوید: طرح غربالگری نوزادان یکی از مهم ترین راه های ارزیابی و تشخیص بموقع اختلالات شنوایی است اما موضوع مهم دیگر مداخله برای درمان و ارتقای تکامل رشدی نوزاد تا قبل از 6 ماهگی است.
دبیر علمی هفدهمین کنگره شنوایی شناسی کشور ادامه می دهد: استفاده از سمعک مهم ترین شیوه درمان نوزادان کم شنوا است که می تواند نوزاد را به زندگی طبیعی بازگرداند. اما استفاده از این فناوری پیچیده نیازمند توجه و تنظیم درست است. در غیراین صورت نوزاد نه تنها بهره ای از سمعک نخواهد برد بلکه دچار آسیب های بیشتر می شود به طوری که مشاهده شده بسیاری از این کودکان مجبور به کاشت حلزون با هزینه های هنگفت خواهند شد. وی تأکید می کند: سمعک نوعی تقویت کننده صدا است که باید متناسب با وضعیت بیمار و محل زندگی او تنظیم شود. گاهی این تنظیمات باید هر سه هفته یکبار انجام گیرد.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 56
چاپ خبر
منبع:سلامت نیوز

کد خبر:1285878

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط