کاهش 24 درصدی آمار معتادان

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1286203
سلامت نیوز: وزیرکشور گفته است که شمار معتادان کشور هم اکنون دو میلیون و 800 هزار نفر است که این میزان در مقایسه با پیش از دولت تدبیر و امید 24 درصد کاهش دارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، عبدالرضا رحمانی فضلی


سلامت نیوز: وزیرکشور گفته است که شمار معتادان کشور هم اکنون دو میلیون و 800 هزار نفر است که این میزان در مقایسه با پیش از دولت تدبیر و امید 24 درصد کاهش دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، عبدالرضا رحمانی فضلی در ستاد فرهنگی، اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد که هم اکنون تریاک جایگزین مواد مخدر سنتی و صنعتی شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: مصرف شیشه هم تا پیش از دولت تدبیر و امید در رتبه دوم قرار داشت، هم اکنون در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفته است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه سال گذشته 7400 معتاد بهبودیافته در واحدهای تولیدی مشغول به کار شدند، گفت: باید معتادان بهبود یافته در خانواده و جامعه پذیرش شوند تا دوباره به اعتیاد برگشت نداشته باشند.

وی افزود: وضع کشور در مقایسه با جهان از نظر اعتیاد و طلاق بهتر است و در این خصوص شاخص های قابل قبولی داریم اما باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم تا این آسیب ها در جامعه ریشه کن شوند.

وزیر کشور به مدیران دستگاه های اجرایی این استان توصیه کرد تا طرح ها و مصوبه های کوچک را کنار بگذارند و در خصوص مبارزه با مواد مخدر و ترک اعتیاد کار بزرگ و انقلابی انجام دهند.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در این خصوص طرحی جامع تهیه و به تصویب برسانند و در مدت دو سال، خراسان شمالی را استانی پاک از نظر اعتیاد اعلام کنند که به یک الگو در کشور تبدیل شود.

رحمانی فضلی بر بسیج تمامی دستگاه ها، سمن ها، تشکل های مردمی و اقشار مختلف جامعه در راستای اجرای این طرح تأکید کرد و افزود: نیروی انتظامی نیز باید جلوی ورود مواد مخدر را بگیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در آسیب های اجتماعی 20 سال عقب هستیم، افزود: باید کارهای بزرگ و فوق العاده ای در این زمینه با همکاری مردم، تشکل ها و سمن ها انجام دهیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شیوع اعتیاد در استان خراسان شمالی در بین کارگران زیاد است، گفت: دستگاه های مسئول باید زمینه ترک اعتیاد کارگران معتاد را فراهم کنند.

وزیر کشور افزود: در حوزه دانشجویی نیز دانشگاه ها باید وارد عمل شوند و اگر دانشجویی اعتیاد را ترک نکرد، اخراجش کنند.


loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 37
چاپ خبر
منبع:سلامت نیوز

کد خبر:1286203

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار