روسیه قبل از فشار آمریکا طرح افزایش تولید نفت را مطرح کرد

منبع : سایت خبری پول نیوز کد خبر: 1286513


روسیه قبل از فشار آمریکا طرح افزایش تولید نفت را مطرح کردپول‌نیوز - وزیر انرژی روسیه، با رد این موضوع که فشار آمریکا بر اوپک منجر به طرح پیشنهاد افزایش تولید نفت شد، گفت روسیه از قبل به طور مستقل به دنبال افزایش تولید بود.

وزرای اوپک روز جمعه از افزایش تولید خود خبر دادند اما  مشخص نشدن میزان دقیق این افزایش و مقدار افزایش هر کشور، باعث سردرگمی بازارها شده است.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در پاسخ به این سوال که آیا توییت‌های ترامپ که از اوپک خواسته بود قیمت‌ها را پایین نگاه دارند، در اقدامات کشور او عامل مهمی بوده است؟ گفت: آمریکا فقط یک مصرف‌کننده مثل همه مصرف‌کنندگان دیگر است و وقتی ما تصمیم می‌گیریم، به منافع مصرف‌کنندگان هم در کنار منافع تولیدکنندگان اهمیت می‌دهیم.

او اضافه کرد: من می‌خواهم تاکید کنم که پیشنهاد ما برای افزایش حجم تولید در ماه ژوئن ، خیلی قبل‌تر از ارسال این توییت‌ها انجام شده بود. مایلم اشاره کنم که روسیه در پایان سال قبل هم پیشنهاد داده بود سهمیه‌ها افزایش پیدا کنند و ما در فوریه امسال شروع به مذاکره بر سر جزئیات کردیم.

نواک گفت: ما با امید به این که میزان تولید ۱.۵ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا کند به این مذاکرات آمدیم. اما میزان افزایش توافق شده هم بر اساس توافق جمعی به دست آمده است و در شرایط فعلی کافی است.

او ادامه داد: ما خود را به صورت قطعی محدود به این تصمیم نمی‌دانیم. ما در ماه سپتامبر دوباره گرد هم جمع می‌شویم تا در مورد این که چه گام‌های دیگری ممکن است مورد نیاز باشد، مذاکره کنیم.

نواک همچنین تاکید کرد که تحریم‌هایی که توسط دولت ترامپ بر تهران اعمال شده است اصلا سازنده نیست و در آینده برای بازار مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

او گفت: تحریم‌ها هرگز به چیز خوبی منجر نمی‌شوند، هیچ شکی در این مورد نیست. ما معتقدیم وضع چنین تحریم‌هایی باعث محدود شدن رقابت در بازار جهانی می‌شود. موقعیت کلی تثبیت نمی‌شود و بنابراین ایمنی انرژی در آینده تضمین نخواهد شد.

او در مورد شرایط بازار در هنگام تاثیر تحریم‌ها بر ایران گفت که کشور او و اوپک باید منتظر بمانند و ببینند بازار، قیمت نفت و تنش‌های منطقه‌ای، چگونه تغییر خواهد کرد و متعاقب آن تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 53
چاپ خبر
منبع:سایت خبری پول نیوز

کد خبر:1286513

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>