خداوند دست این افراد را می‌بوسد

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1301550
در روایات تاکید شده است حتی اگر کسی که توانایی مالی‌اش کم است تمام سعی خود را برای کمک به دیگران انجام دهد، چرا که خداوند به این اعطا و انفاق آگاه است.


به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقریان کارشناس علوم قرآنی درباره جایگاه انفاق و دستگیری از دیگران در اسلام گفت: آیات و روایات زیادی درباره کمک کردن به دیگران با واژه های انفاق، تعاون و اعطا در قرآن ذکر شده است.

وی در همین راستا افزود: انفاق کردن به دیگران در سوره ذاریات به عنوان حقوقی که به گردن پرهیزکاران است به آن اشاره شده است. در قرآن کریم خطاب به مومنان بیان شده است که به جز تجهد، پاسی از شب خوابیدن، و استغفار در شب هنگام، از اموال خود نیز ببخشید.  

این کارشناس علوم قرآنی درباره رفتار با یتیمان و محرومان، اظهار کرد: خطاب به پرهیزکاران و به پیغمبر اکرم(ص) در سوره ضحی بیان شده است که یتیمان و درخواست کنندگان کمک را از خود نرانید. کمک کردن به فقرا یکی از ویژگی هایی که درباره پیغمبر اکرم (ص) و پیروان ایشان تاکید شده این است که نسبت به مراجعه کنندگان و کسانی که محروم و ندار هستند کمک شود. در آیات پایانی سوره بقره به این مهم تاکید شده است و حتی مقدار کمک  را نیز بیان کرده است. 

حجت الاسلام والمسلمین باقریان با اشاره به نقل روایات متعدد درباره دستگیری از فقرا و محرومین بیان کرد: در راویات نقل شده از معصومین نیز از کمک به سائل به قصد کفاره، پاک کننده گناهان کبیره و شاد کردن دل افراد فراوان یاد شده است. در روایات تاکید شده  اگر کسی به شما مراجعه می کند و ندار است، شما به او کمک کنید و  در برآوردن حاجت مومن حتی اگر به جایی نرسیدید، تلاش کنید حتی اگر خودتان توانایی کمک کردن ندارید. زبان گویای ناتوانان شوید و از کسی دیگر برای آن فقیر کمک بگیرد.

وی در ادامه بیان کرد: در روایات تاکید شده است حتی اگر کسی که توانایی مالی اش کم است تمام سعی خود را برای کمک به دیگران انجام دهد، چرا که خداوند به این اعطا و انفاق آگاه است. در سوره توبه به زیبایی بیان شده که خداوند خود صدقات را دریافت می کند و قبل از رسیدن به دست سائل به دست خداوند می رسد.

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 54
چاپ خبر
منبع:افکار نیوز

کد خبر:1301550

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار