۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور

روز گذشته، اپ استور اپل ۱۰ ساله شد؛ پلتفرمی که توانست تغییر و تحولات زیادی را در صنعت گوشی‌های هوشمند ایجاد کند. در حقیقت این فروشگاه با ارائه‌ی انواع و اقسام اپلیکیشن‌های جذاب، موجب کاهش فاصله‌ی بین گوشی‌های هوشمند با کامپیوتر‌ها شد. ده سال پیش، استیو جابز این فروشگاه را در کنار آیفون ۳G معرفی کرد.


۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور
 
روز گذشته، اپ استور اپل ۱۰ ساله شد؛ پلتفرمی که توانست تغییر و تحولات زیادی را در صنعت گوشی های هوشمند ایجاد کند. در حقیقت این فروشگاه با ارائه ی انواع و اقسام اپلیکیشن های جذاب، موجب کاهش فاصله ی بین گوشی های هوشمند با کامپیوتر ها شد. ده سال پیش، استیو جابز این فروشگاه را در کنار آیفون ۳G معرفی کرد. از آن زمان تا حالا، اپ استور اپل تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته و در ادامه به ۱۰ حقیقت جالب پیرامون آن می پردازیم.

۱. استیو جابز مدت ها پیش از عرضه ی اپ استور اپل در فکر توسعه آن بود
هرچند اپ استور در سال ۲۰۰۸ معرفی شد، اما استیو جابز از سال ها قبل تر در فکر توسعه ی چنین محیطی بود. او در یک کنفرانس در دهه ی ۸۰ گفت که لزومی به جابجایی فیزیکی نرم افزار ها از طریق فلاپی دیسک ها وجود ندارد. در سال ۱۹۹۳ هم یکی از مهندسان توضیحاتی را در مورد ایده ی یک اپ استور به استیو جابز ارائه داد که مورد توجه او قرار گرفت. متأسفانه در دورانی که استیو جابز در شرکت اپل مشغول به کار نبود، چنین ایده هایی عملی نشدند و در سال ۱۹۹۷ که جابز دوباره به این شرکت بازگشت، عملی شدن ایده های نوآورانه ی او آغاز شد.
 
 
۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور

۲.اما او برای اجرایی کردن این ایده شک و تردید های زیادی داشت
هرچند استیو جابز از سال ها قبل به چنین ایده ای علاقه داشته، اما زمانی که اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ معرفی شد، جابز در مورد بهره گیری اپلیکیشن های دیگر توسعه دهندگان شک و تردید زیادی داشت. والتر ایزاکسون، نویسنده کتاب زندگی نامه استیو جابز، در بخشی از این کتاب نوشته: «زمانی که آیفون در سال ۲۰۰۷ معرفی شد، کاربران نمی توانستند اپلیکیشن های دیگر توسعه دهندگان را بخرند و استیو جابز هم در ابتدا مخالف بهره گیری از این اپلیکیشن ها بود. او اعتقاد داشت که چنین اپلیکیشن هایی می توانند محیط آیفون را به هم بزنند یا این محیط را آلوده ی ویروس ها کنند.» البته جابز خوشبختانه مدتی بعد نظرش را تغییر داد.

۳. در ابتدا تنها ۵۰۰ اپلیکیشن در اپ استور اپل وجود داشت
شاید در حال حاضر تصور این موضوع کمی سخت باشد، اما در این پلتفرم در ابتدای امر تنها ۵۰۰ اپلیکیشن وجود داشت. به عنوان مثال می توانیم به اپلیکیشن های بازی، اخبار، آب وهوا و دیگر موارد اشاره کنیم. ارائه ی این تعداد اپلیکیشن از جانب دیگر توسعه دهندگان، به عقیده ی اپل یک اقدام «انقلابی» بود.
 
۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور
 

۴. از آن زمان تا حالا این پلتفرم همواره در حال رکوردشکنی است
اپ استور اپل از همان اول عملکرد فوق العاده ای داشت و تا پایان هفته اول ۱۰ میلیون اپلیکیشن دانلود شدند و در سه ماه بعدی این آمار به ۱۰۰ میلیون رسید. در ۲۴ آوریل ۲۰۰۹، نه ماه بعد از عرضه، این آمار به عدد شگفت انگیز ۱ میلیارد دانلود رسید.

۵. از ۵۰۰ اپلیکیشن شروع شد و به بیش از ۲ میلیون اپلیکیشن رسید
این پلتفرم که در ابتدا تنها از ۵۰۰ اپلیکیشن بهره می برد، تا انتهای سال اول، بیش از ۵۰۰۰ اپلیکیشن در آن عرضه شد و این آمار همواره به صورت فزاینده رو به رشد بوده است. تا انتهای سال ۲۰۱۵، تعداد اپلیکیشن ها به بیش از ۱ ٫ ۷۵ میلیون رسید و حالا بیش از ۲ میلیون اپلیکیشن فعال در این پلتفرم وجود دارد. بر اساس تحلیل برخی از شرکت ها، تا انتهای سال ۲۰۲۰، می توانیم انتظار ارائه ی ۵ میلیون اپلیکیشن را داشته باشیم.
 
 
۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور

۶. محبوبیت فزاینده ی بازی ها
محبوب ترین بخش اپلیکیشن ها در اپ استور اپل، بخش بازی ها است. این قسمت آن قدر محبوب است که درآمد بسیاری از بازی ها طی چند ماه اول به ۱۰۰ میلیون دلار می رسد. در این زمینه، بازی Clash Royale رکورددار است، زیرا تنها طی ۵۱ روز موفق شد به درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری برسد. رتبه دوم در اختیار بازی Fortnite است که تنها در عرض ۹۰ روز موفق شد به این درآمد برسد.

۷. ۵۰۰ میلیون بازدید هفتگی
اپ استور اپل یک فروشگاه مجازی به شدت شلوغ به حساب می آید. طبق گزارش این شرکت، اپ استور در حال حاضر بیش از ۵۰۰ میلیون بازدید هفتگی دارد. نسبت به گذشته، این پلتفرم بازدیدکننده های بیشتری دارد و این بازدیدکنندگان وقت بیشتری را صرف این محیط می کنند.
 
 
۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور
 

۸. توسعه دهندگان خوشحال
اپ استور موفق شده به طور همزمان کاربران و توسعه دهندگان را راضی نگه دارد. اپل قابلیت پرداخت درون برنامه ای را از سال ۲۰۰۹ به اپ استور اضافه کرد و این مشخصه در کنار اپلیکیشن های پولی، تا ژوئن ۲۰۱۰ حدود ۱ میلیارد دلار درآمد را برای توسعه دهندگان به ارمغان آورد. طبق گزارش های اپل، تا ژوئن ۲۰۱۸ این درآمد به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.
 
 
۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور

۹. کریسمس، بهترین تعطیلات برای اپ استور
شاید فصل تعطیلات برای انواع و اقسام کسب وکار ها فرصت خوبی برای فروش بیشتر باشد، اما اپ استور معمولا در این مدت فروش بسیار فوق العاده ای را پشت سر می گذراند. به عنوان مثال، در کریسمس امسال، اپ استور اپل تمام رکورد ها را شکست و در روز سال نو موفق شد ۳۰۰ میلیون دلار فروش را تجربه کند. در تعطیلات کریسمس، میزان فروش به ۸۹۰ میلیون دلار رسید.
 
 
۱۰ حقیقت جالب در مورد اپ استور

۱۰. چینی ها مهم ترین مشتریان اپ استور

بسیاری از افراد فکر می کنند بیشترین درآمد اپ استور از طرف آمریکایی ها است، اما طبق جدیدترین گزارش ها، چینی ها بیشترین درآمد را برای این پلتفرم به ارمغان می آورند. به عنوان مثال می توانیم به سه ماهه سوم ۲۰۱۶ اشاره کنیم که چینی ها حدود ۱ ٫ ۷ میلیارد دلار را صرف خرید اپلیکیشن های موجود در اپ استور کردند؛ تقریبا ۱۵ درصد بیشتر از آمریکایی ها.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 86
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی فرادید

کد خبر:1312863

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط