دارویی که خطر سکته‌های قلبی را کاهش می‌دهد

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1313381
متخصص قلب و عروق گفت: دیابت احتمال بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد.


دارویی که خطر سکته‌های قلبی را کاهش می‌دهد

متخصص قلب و عروق گفت: دیابت احتمال بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد.

خبرگزاری فارس: مسعود قاسمی متخصص قلب و عروق در خصوص ارتباط مصرف «آسپرین» و کاهش بیماری قلب و عروق توضیح داد: در اکثر آقایان مصرف قرض آسپرین از سن چهل سالگی به بعد می تواند باعث کاهش بروز سکته و بیماری های قلبی و عروقی شود، اما بهتر در این خصوص با پزشک مشورت شود.

وی اظهار در خصوص ارتباط بروز این بیماری با بیماری دیابت توضیح داد: دیابت احتمال بروز بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد و افرادی که به این بیماری مبتلا هستند ممکن است در سنین بالاتر به بیماری های رگ های قلبی و عروقی مبتلا شوند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: پیشگیری و کنترل بیماری دیابت می تواند نقش بسزایی در کاهش بروز سکته های قلبی داشته باشد هرچند که بسیاری از آن ها دردی در قفسه سینه حس نمی کنند، اما باید با مراجعه به پزشک معاینات دوره ای انجام دهند.

وی ادامه داد: بروز سکته های قلبی در کودکان به دلایل ژنتیکی و مادرزادی رخ می دهد و مشاهده علایم سکته در کودکان نباید باعث این تصور در والدین شود که به دلیل پایین بودن سن فرزند وی دچار حملات قلبی نخواهد شد.

قاسمی در پایان درباره زمان طلایی درمان بیماران توضیح داد: اگر فردی دچار سکته قلبی شد باید ظرف مدت یک ساعت و نیم به بیمارستان برای انجام درمان انتقال یابد هرچند برخی تحقیقات نشان داده که این زمان طلایی درمان به ۴ ساعت نیز خواهد رسید.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 42
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1313381

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط