رشد اقتصاد آلمان از دید وزیر اقتصاد این کشور

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1313405
وزیر اقتصاد آلمان پیش‌بینی کرد رشد این کشور در سال ۲۰۱۸ حدود ۲ درصد باشد.


رشد اقتصاد آلمان از دید وزیر اقتصاد این کشور

وزیر اقتصاد آلمان پیش‌بینی کرد رشد این کشور در سال ۲۰۱۸ حدود ۲ درصد باشد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از رویترز، پتر آلتمایر که برای دیدار با همتای فرانسوی خود به فرانسه سفر کرده است، در مصاحبه با نشریه فیگارو گفت: امسال اقتصاد آلمان در مسیر دستیابی به رشد دو درصدی قرار دارد. در بسیاری از کشور های اروپایی از ابتدای امسال، رشد اقتصادی کند شده است، اما ما کماکان نسبت به بهبود اوضاع خوشبین هستیم. رشد اقتصادی آلمان امسال کمی بیشتر یا کمتر از دو درصد خواهد بود. رشدی که قطعا در سطح قابل قبولی قرار دارد.

پیش تر در ماه آوریل دولت آلمان اعلام کرده بود انتظار رشد ۲.۳ درصدی اقتصاد این کشور در سال ۲۰۱۸ را دارد. آلمان بزرگ ترین اقتصاد قاره اروپا را در اختیار دارد و سال گذشته رشد اقتصادی ۲.۹ درصدی را تجربه کرد.

اظهارات وزیر اقتصاد آلمان در حالی بیان می شود که صندوق بین المللی پول نرخ رشد این کشور را برای سال جاری ۲.۳ درصد پیش بینی کرده بود. صندوق با اذعان به پیشرو بودن آلمان در زمینه نوآوری پیشنهاد کرده است، به منظور افزایش بهره وری، این کشور توجه بیشتری به همکاری های مشترک با دیگر کشور ها کند. طبق گفته صندوق، رشد کم دستمزدها، وجود انبوه مهاجران خارجی و نرخ بهره پایین باعث شده است هزینه مسکن در آلمان با سرعت بیشتری از سایر کشور های اروپایی افزایش یابد که مقابله با این مساله برای حفظ ثبات مالی این کشور ضروری است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 44
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1313405

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار