زمان برگزاری دومین آزمون استخدامی امسال

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1313686
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: دو میلیون و ۶۷۲ هزار نفر در دولت مشغول به کار هستند که این میزان نسبت به سال گذشته با حدود ۶۰ هزار نفر کاهش مواجه است.


صراط:

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: دو میلیون و ۶۷۲ هزار نفر در دولت مشغول به کار هستند که این میزان نسبت به سال گذشته با حدود ۶۰ هزار نفر کاهش مواجه است.

به گزارش مهر جمشید انصاری ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال آمار نیروی انسانی دولت بر مبنای ابتدای سال ۹۷، دو میلیون و ۶۷۲ هزار نفر است که نسبت به سال گذشته با حدود ۶۰ هزار نفر کاهش مواجه است، اظهار داشت: این کاهش نیز در راستای سیاست های کوچک سازی دولت است که بر اساس ماده ۲۸ قانون برنامه ششم ابلاغ شده و قرار است در طول دو سال اول برنامه ۵ درصد نیروی انسانی دولت را کاهش دهیم.

وی یادآور شد: این کاهش بیشتر از طریق مدیریت استخدام های جدید اعمال می شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر اینکه بر اساس قانون، یک سوم نیروی خروجی را می توانیم استخدام کنیم و اگر ۹۰ هزار نفر خروجی داشته باشیم حدود ۳۰ هزار نفر را در جا هایی که ضرورت دارد استخدام می کنیم، افزود: امسال هم این برنامه را در دستور کار داریم.

انصاری با اشاره به اینکه آزمون استخدامی مرحله اول برگزار شد و ۱۸ هزار و ۲۰۰ نفر در آن شرکت داشتند، یادآور شد: آزمون دوم را نیز در اواخر پاییز می گیریم تا در نهایت حدود ۳۰ هزار نفر را در طول سال به استخدام درآوریم.

وی با بیان اینکه بخش عمومی فقط دولت و قوه مجریه نیست، در نیرو های مسلح و نهاد های عمومی غیردولتی مثل شهرداری ها نیز استخدام هایی می شود، تصریح کرد: اگر میزان استخدامی این نهاد ها را نیز ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر در نظر بگیریم، مجموعه نیرویی که هر سال در دولت و حاکمیت به کار گرفته می شود ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 35
چاپ خبر
منبع: صراط نیوز

کد خبر:1313686

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط