کلید توسعه اقتصادی رباط کریم با تغییرمدیران پروازی به بومی

منبع : تابناک کد خبر: 1314072
نماینده مردم رباط کریم درمجلس بابیان اینکه کلید توسعه اقتصادی رباط کریم با تغییر مدیران پروازی به بومی رقم می‌خورد،گفت: تحول در بازار صادراتی و توسعه فرصت‌های اشتغال در استان تهران با ایجاد بندرخشک رقم می‌خورد.


حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت بندرخشک و توسعه فعالیت های اقتصادی و کشاورزی در رباط کریم،گفت: اصولا از جمعیت یک میلیون، صدهزارنفری رباط کریم روزانه درحدود 100 هزارنفر وارد تهران می شوند، بنابراین در گام نخست برای جلوگیری از این گونه مهاجرت ها باید فکر اساسی برای توسعه صنعت کشاورزی و اقتصادی در رباط کریم کرد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با ایجاد سازوکارهای واردات و صادرات از جمله ایجاد گلخانه و سردخانه در اطراف رباط کریم برای توسعه جریان تولید الزامی است تصریح کرد: اما سوال اینجاست که چرا در جنوب غرب استان تهران که فرودگاه بین المللی امام خمینی ( ره) درآن مستقر است و باید مرکز تحول اقتصادی شود، بندرخشک به سرعت اجرایی نمی شود.

رونق صادرات تولیدات اقتصادی استان تهران با ایجاد بندرخشک در رباط کریم

وی ادامه داد:برای توسعه بندر خشک می بایست سردخانه های مجهز ایجاد شود تا بتوان واردات وصادرات را از بندر خشک که در مجاورت فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) است را بهبود ودر اصطلاح سرعت بخشید زیرا با ایجاد بندر خشک می توان به سادگی واردات وصادرات را در این مناطق توسعه بخشید.

نماینده مردم رباط کریم درمجلس افزود: روزانه 100 هزارنفر از رباط کریم وارد کلان شهرتهران می شود اما با راه اندازی بندر خشک دررباط کریم بطور حتم نه تنها از خروج این میزان از رباط کریم جلوگیری می شود بلکه معضل بیکاری دیگر استان ها نیز با توسعه بندر خشک در رباط کریم برطرف می شود.

توسعه اقتصادی رباط کریم با تغییرمدیران پروازی به بومی رقم می خورد

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بابیان اینکه توسعه اقتصادی رباط کریم با تغییر مدیران پروازی به بومی رقم می خورد یادآورشد: تحول در بازار صادراتی و توسعه فرصت های اشتغال در استان تهران با ایجاد بندر خشک رقم می خورد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 20
چاپ خبر
منبع:تابناک

کد خبر:1314072

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار