با همسر شکاک چگونه رفتار کنیم؟

منبع : صراط نیوز کد خبر: 1314210
می‌خواهید بدانید با همسر شکاک چطور برخورد کنید یا با زن شکاک چه کنیم. سوالات بسیاری درباره نشانه‌های مرد شکاک، مردان شکاک و بدبین، ازدواج با مرد شکاک، درمان شکاک بودن، خصوصیات مردان شکاک، شوهربددل و با زن شکاک چگونه برخورد کنیم، دارید. پس با ما همراه باشید.


صراط:

اگر همسر شما شکاک است و به دنبال اطلاعاتی برای دانستن این موضوع هستید که با زن شکاک چه کنیم، نشانه های مرد شکاک، با زن شکاک چگونه رفتار کنیم، مردان شکاک و بدبین، درمان شکاک بودن، خصوصیات مردان شکاک و شوهر بددل هستید این یادداشت را بخوانید.

 

به گزارش فردا، فقط کافی است به هر دلیلی چند دقیقه دیرتر به منزل برسید یا یک لبخند ساده به دیگری بزنید، می دانید که وقتی به خانه برگردید یک دعوا و درگیری مفصل در انتظار شماست. در ادامه برای حل مشکل شکاکیک همسرتان راهکارهایی به شما ارائه می دهیم.

شما در برابر شک های همسرتان چه واکنشی نشان می دهید؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به تمام موارد شک همسرتان فکر کنید و آن ها را در یک کاغذ یادداشت کنید. سپس به نوع برخورد خودتان با این شک ها توجه کنید و آن ها را هم بنویسید. حالا می توانید از این یادداشت ها به یک نتیجه کلی برسید، شوهرتان در چه مواقعی از دست شما عصبانی می شود و به شما شک می کند؟ و شما در کمتر و بیشتر شدن این حس چه نقشی داشته اید.

ریشه شک های همسرتان را پیدا کنید

به چه دلیل شوهر شما دچار شک می شود؟ در گذشته شما یا خودش موردی بوده که آن را تشدید می کند یا رفتارهای شما باعث پررنگ شدن حس شکاکیک در او شده است؟ خوب فکر کنید تا ریشه این شک ها را پیدا کنید. پیدا کردن دلیل شک های همسرتان می تواند برای کمتر شدن یا برطرف کردن آن نقش بسزایی داشته باشد. یادتان باشد که اگر می خواهید به این موضوع خاتمه بدهید نباید فقط از همسرتان توقع تغییر داشته باشید، بلکه شما نیز باید در این راه همراه او باشید.

مقابله به مثل نکنید

از همسرتان رنجیده خاطر شده اید و می خواهید با او مقابله به مثل کنید؟ این اشتباه ترین راه حل ممکن است. همسرتان را متهم نکنید و آرام باشید. در مواقعی که هر دو در آرامش هستید، با هم برای حل این مساله صحبت کنید و به دنبال راهکار باشید. وقتی همسرتان شاهد صبر شما باشد و ببینید که شما گوش شنوای او هستید، تشویق می شود که درباره احساسات منفی و دلهره هایش با شما صحبت کند و این رابطه بین شما را بهبود می بخشد.

به سوالات همسرتان در آرامش پاسخ بدهید

وقتی همسرتان باز هم سوالات ناراحت کننده از شما می پرسد و می خواهد که به او درباره اینکه چرا دیر به خانه آمده اید یا با چه کسی پشت تلفن صحبت می کردید، جواب بدید، حالت تدافعی به خود نگیرید. در آرامش به سوالات او پاسخ بدهید و از به کار بردن جملاتی مثل: «وای! خواهش می کنم دوباره شروع نکن...» پرهیز کنید. چنین جملاتی فقط باعث می شود که همسرتان بیشتر به شما شک کند. در این مواقع گوش شنوای همسرتان باشید و در اجازه دهید همه ناراحتی هایش را بیان کند و بعد شما حرف هایتان را بزنید.

همسرتان را با خود همراه کنید

اگر در نیمه شب به تلفنتان جواب می دهید یا در ساعات نامتعارف از خانه بیرون بروید، مطمئن باشید که باعث ایجاد شک در همسرتان می شوید. در این مواقع به او حق بدهید که احساس کند زندگی اش در خطر است. بهتر است که حتما برایش دلایل کارتان توضیح دهید و حتی او را با خودتان همراه ببرید. اجازه ندهید شکاف میان شما و همسرتان زیاد شود و به زندگی مشترک تان لطمه بزند.

برای همسرتان در دسترس باشید

یکی از دلایلی که می تواند احساسات همسر شکاک تان را بیشتر کند، در دسترس نبودن است. سعی کنید همیشه برای همسرتان در دسترس باشید و جواب تلفن هایشان را بدهید. اگر قرار است در شرکت بیشتر بمانید یا به هر دلیلی دیرتر به خانه بروید، همسرتان را در جریان امور قرار بدهید. در جریان بودن خیلی مهم است. یادتان باشد که شما باید همیشه همسرتان را در جریان برنامه روزانه خود قرار دهید.

به همسرتان ابراز علاقه کنید

در هنگام صحبت کردن با همسرتان به او ابراز علاقه کنید و اطمینان خاطر بدهید که همیشه در کنار او خواهید ماند. به او بگویید که این کنترل شدن ها از جانب او چقدر برای شما ناراحت کننده است. اگر گفتن این جملات برایتان سخت است می توانید در قالب یک نامه همه این ها را توضیح بدهید. به همسرتان بگویید که همیشه از او حمایت می کنید و در شرایط مختلف حواس تان به او هست. این را در عمل نیز به او ثابت کنید و فقط در گفتار بر آن تاکید نکنید. آخرین راه حل نیز در این مواقع مراجعه به یک مشاور خانواده است. اگر دیدید بدگمانی های همسرتان قرار نیست تمام شود، برای حل این مساله از مشاور کمک بخواهید.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 38
چاپ خبر
منبع: صراط نیوز

کد خبر:1314210

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

 • با همسر شکاک چگونه رفتار کنیم؟


  می‌خواهید بدانید با همسر شکاک چطور برخورد کنید یا با زن شکاک چه کنیم. سوالات بسیاری درباره نشانه‌های مرد شکاک، مردان شکاک و بدبین، ازدواج با مرد شکاک،
 • چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم؟


  ما از پدرها خواستیم تا تجربیات دوران بارداری همسرشان را با ما به اشتراک بگذارند؛ و اینکه آرزو داشتند قبل از بارداری همسرشان چه چیزهایی را می‌دانستند.
 • چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم؟


  هر دختر و پسر جوانی که ازدواج می کنند یک پیش زمینه فکری از زندگی مشترک دارند که بعد از ازدواج شاید تمام آن با واقعیت مطابق نباشد ولی خیلی هم دور از وا
 • در مقابل خیانت همسر چگونه رفتار کنیم؟


  سلامت نیوز: لحظه ای که متوجه می شوید همسرتان شما را فریب داده است همه چیز تغییر می کند. اعتماد از بین می رود و دیگر نمی توانید آینده ای را در کنار کس
 • رفتار با همسر باردار، چگونه؟


  دیگه واقعیت روشنیه که بارداری به خودی خود که اتفاق نمی‌افته، پس من هم مستقیماً مسئول تغییراتی هستم که اتفاق افتادن.
 • رفتار با همسر بعد از سقط جنین، چگونه است؟


  زمانی است که جنین قبل از ۲۰ هفته از بارداری از بین می رود. سقط جنین تا حدودی رایج است اما گفتن اینکه چگونه اتفاق افتاده بسیار سخت است و علت این است که
 • اسیدپاشی مرد شکاک به روی همسر


  به تصور اینکه همسرم قصد دارد با شخص دیگری ازدواج کند تصمیم گرفتم تا از او انتقام بگیرم؛ به همین علت با تهیه مقداری اسید زمانیکه او در داخل حیاط خانه ا
 • رفتار همسر بعد از زایمان، باید چگونه باشد؟


  مسوولیتها‌ و فعالیت‌هایی که لازم است پدرانی که تازه صاحب فرزند شده‌اند آنها را انجام دهند.
 • همسر شکاک من، دچار توهم شده


  از طریق یکی از افراد با نفوذ او را به روانشناس متخصص ارجاع دهید.
 • ۱۰ راه حل برای برخورد با همسر شکاک


  دانستن این موضوع که می‌توانید به همسر خود اعتماد کنید، حس امنیت فوق العاده‌ای به شما خواهد داد، چرا که او در همه حال با شما صادق است. از طرف دیگر چنان