مسجد جامع ساری آتش گرفت

براساس گزارش مردمی این آتش سوزی که دقایقی قبل از یکی از شبستان‌های این مسجد شروع شده بود به کل مسجد سرایت کرد...


 به گزارش بولتن نیوز، براساس گزارش مردمی این آتش سوزی که دقایقی قبل از یکی از شبستان های این مسجد شروع شده بود به کل مسجد سرایت کرد و آتش نشانان ساری سرگرم خاموش کردن آتش هستند.

 قرارگیری مسجد جامع ساری در حاشیه بازار قدیمی نرگیسه در مرکز این شهر که محل اجتماع شهروندان محسوب می شود، نگرانی هایی را مبنی بر احتمال سرایت آتش به پاساژ های اطراف افزایش داده است.
مرکز اطلاعات فرماندهی آتش نشانی شهرداری ساری، آتش سوزی در شبستان مسجد جامع شهر ساری را مورد تایید قرار داد و اعلام کرد که نیرو های آتش نشانی از ایستگاه های مختلف شهر برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شدند.

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران نیز با تایید این آتش سوزی بیان جزییات بیشتر در مورد این حادثه را مربوط به آتش نشانی شهرداری ساری دانست.
جزییات بیشتر در مورد آتش سوزی در مسجد جامع شهر ساری در خبر های تکمیلی ارسال می شود.

مسجد جامع ساری مربوط به سده های اولیه دوران های تاریخی پس از اسلام - دوره قاجار است و در ساری، محله چناربن، داخل بازار نرگسیه واقع شده و این اثر در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۲۷۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
بنای کنونی مسجد جامع ساری حاصل بازسازی های مکرر در دوران قاجاریه و پهلوی است؛ ولی در میزان قدمت و بنیان گذار آن اختلافاتی وجود دارد. اکثراً این بنا را به دوران عباسیان منتسب می دانند و ساخت آن را به دوره پس از سقوط اسپهبد خورشید می رسانند. داستانی مبنی بر ساخت این مسجد بر روی ویرانه های یک آتشکده وجود دارد

آتش سوزی شدید در مسجد جامع ساری/ حریق به جان بازار نرگسیه افتاد


از شهرهای اطراف ساری برای اعزام نیروی اطفای حریق درخواست امدادرسانی شده است.
برخی شاهدان علت آتش سوزی را ناشی از اتصالات کابل های برق اعلام می کنند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 85
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1314239

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار