شناخت حیوانات برای کودکان، چه فوایدی دارد؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1317177
ایجاد حس مثبت در کودکان نسبت به حیوانات موجب بالا رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس کودکان می‌شود.


ایجاد حس مثبت در کودکان نسبت به حیوانات موجب بالا رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس کودکان می‌شود. درواقع حیوانات می‌توانند در افزایش حس همدلی و ارتباطات غیر کلامی کودکان موثر باشند.

کودکان از حیوانات چه چیزهایی یاد می‌گیرند؟
۱- حس امنیت و اعتماد
حیوانات موجودات امنی برای افکار و اسرار خصوصی هستند. معمولا کودکان با حیوانات همانند حیوانات عروسکیشان حرف می‌زنند. گرچه ممکن است این موضوع عجیب به نظر برسد ولی این به کودکان کمک می کند تا با خیال آسوده افکار و اسرارشان را به کسی که مورد اعتماد آنهاست، بیان کنند. در نتیجه در برقراری بهتر ارتباط به کودکان کمک می‌کند.
۲- درس های مهم زندگی
حیوانات درسهایی از زندگی نظیر بیماری، فقدان، تنبلی، مرگ و تولد را به کودکان می‌آموزند. این قبیل موضوعات معمولا برای اغلب والدین به دلیل سخت بودن توضیحشان برای بچه‌ها چندان راحت نیست. در واقع حیوانات توضیح این مطالب را برای بچه ها راحت‌تر می کنند.
۳- مسئولیت پذیری
حیوانات حس مسئولیت پذیری را در کودکانی که از آنها مراقب می‌کنند، بالا می‌برند. این باعث می‌شود تا کودکان حس مراقب و مسئولیت در برابر کسی یا چیزی را یاد بگیرند و البته در آنها باعث ایجاد حس مثبت نسبت به حیوانات می‌شود.
۴- طبیعت دوستی
حیوانات باعث ایجاد رابطه با طبیعت هستند. همه انسان‌ها به طور ذاتی به طبیعت علاقه دارند و خود را وابسته به آن می‌دانند. حیوانات این حس را در کودکان تقویت می‌کنند و باعث می‌شوند تا یاد بگیرند که در حین استفاده درست از طبیعت بدون از بین بردن آن به طبیعت احترام گذاشته و دوستش داشته باشند.
۵- احترام به موجودات زنده 
حیوانات حس احترام نسبت به سایر موجودات زنده را به کودکان می‌آموزند. هنگامی که کودک هستید بسیار راحت است که فکر کنید هر چیزی به زودی تکراری می‌شود و به راحتی می توان آن را دور انداخت. داشتن حیوان خانگی یا حتی نگاه کردن به تعامل حیوانات با یکدیگر و انسان ها باعث می‌شود تا کودکان یاد بگیرند که با هر موجود زنده‌ای باید با احترام برخورد شود حتی اگر حیوانی به کوچکی یک مورچه باشد.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 79
چاپ خبر
منبع:نی نی بان

کد خبر:1317177

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

 • شناخت حیوانات برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  ایجاد حس مثبت در کودکان نسبت به حیوانات موجب بالا رفتن عزت نفس و اعتماد به نفس کودکان می‌شود.
 • شناخت حیوانات به کودکان، بهترین کتاب


  این کتاب تصویری زیبا کودک را با خواب زمستانی جانوران و کوچ پرندگان در زمستان آشنا می‌کند.
 • قصه برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  قصه به کودک کمک می‌کند تا در موقعیت فرضی و خیالی شخصیت خود را با قهرمان اصلی داستان همانندسازی کند و از این حیث قصه در شکل‌گیری شخصیت کودک از اهمیت زی
 • عسل برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  عسل ماده غذایی طبیعی است که انواع ویتامین‌ها، املاح معدنی و پروتئین در آن یافت می‌شود و جالب‌تر اینکه به دلیل وجود عنصری به نام اسید فورمیک در عسل این
 • قصه برای کودکان معلول، چه فوایدی دارد؟


  انواع مختلفی از اختلالات وجود دارد. معلولیت ذهنی، معلولیت جسمی، اوتیسم، ناشنوایی، نابینایی، نقص در بینایی، فلج مغزی، آسیب مغزی و بسیاری دیگر.
 • قصه درمانی برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  وقتی برای درمان اختلالات رفتاری فرد از قصه گویی استفاده می شود، قصد بر این است که او هم با گوش دادن به قصه های دیگران، داستان خود را تعریف کند و بتوان
 • بازی برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  بازی کودکان از نظر اکثر والدین مسئله ای عادی است. البته باید بدانید که بازی ها معمولا اصلی ترین کاری است که کودک شما می تواند به آن بپردازد.
 • موسیقی برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  به کودک خود اجازه بدهید هر آنچه که دوست دارد گوش بدهد و موسیقی مورد علاقه خود را بیازمایید.
 • ورزش برای کودکان چاق، چه فوایدی دارد؟


  رییس انجمن بازی‌ها و ورزش کودکان از بی‌توجهی مسوولان به ورزش کودکان انتقاد کرد و نسبت به خطر چاقی و افسردگی کودکان بر اثر بی‌تحرکی هشدار داد.
 • خاک بازی برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  والدین نباید کودکان را از بازی با خاک، گل، آب و ماسه منع کنند. بخشی از تاثیر بازی‌ها کمک به رشد خلاقیت در کودکان است و در صورتی که والدین بتوانند محیط