رژیم «بن سلمان» تاریکترین دوره حکومت آل سعود است

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1326846
فرزند «سلمان العوده» روحانی معروف سعودی که این روز‌ها در زندان به سر می‌برد، حملات شدیدی علیه «محمد بن سلمان»، ولی عهد سعودی انجام داد.


معارض عربستانی:
رژیم «بن سلمان» تاریکترین دوره حکومت آل سعود است

فرزند «سلمان العوده» روحانی معروف سعودی که این روز‌ها در زندان به سر می‌برد، حملات شدیدی علیه «محمد بن سلمان»، ولی عهد سعودی انجام داد.

خبرگزاری فارس: «عبدالله العوده» فرزند ارشد «سلمان العوده» روحانی زندانی سعودی، تأکید کرد که رژیمی که بن سلمان بنا نهاده تاریکترین دوره از زمان «عبدالعزیز آل سعود» است.

او در مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست، گفت: رژیم بن سلمان، عربستان را به دوران های تاریک بازگردانده و در زمانه ای که پادشاهان و، ولی عهدان وعده بسط دموکراسی را می دهند، ولی عهد فعلی، عربستان را به دوران گذشته برده است. (اشاره به دوره ی پیش از تشکیل رژیم سعودی نوین)

وی افزود: محمد بن سلمان، به پادشاهی مطلقه، بیش از آن چه گذشتگانش اعمال کردند، دست زده و فراموش کرده است که مردم علیه حکومت های مطلقه قیام می کنند. او از گذشتگانش نیز عدول کرده است.

او در این خصوص به وعده پادشاهان گذشته عربستان برای اعمال برخی اصول دموکراسی اشاره کرد و گفت که به عنوان مثال «ملک عبدالعزیز» مؤسس رژیم سعودی نوین، قول تشکیل شورای منتخبان و مشارکت سیاسی بر اساس شورا را داده بود که البته محقق نشد.

«سلمان العوده» عالم دینی و استاد دانشگاه عربستانی، در سپتامبر سال گذشته پس از نوشتن توئیتی در انتقاد از حاکمان سعودی، بازداشت شد و خبر ها از شکنجه وی حکایت دارد. بازداشت وی با بازداشت بسیاری از علمای دینی و فعالان حقوق بشر و به خصوص فعالان اقتصادی و برخی شاهزاده ها همراه بود.

«مضاوی الرشید» معارض عربستانی و استاد دانشگاه مقیم در لندن، اخیرا در یادداشتی، در خصوص حمل سلاح از سوی مخالفان دولت سعودی به خاطر سیاست قلمع و قمع، ولی عهد جوان هشدار داده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 40
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:1326846

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار