روسیه: استقرار جنگنده در جزایر کوریل با هدف به چالش کشیدن ژاپن نیست

منبع : انتخاب کد خبر: 1339168
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: استقرار جنگنده‌های سوخو ۳۵ این کشور در جزایر کوریل با هدف متشنج کردن روابط مسکو با ژاپن نیست. در حال حاضر روسیه و ژاپن بر سر چهار جزیره در اقیانوس آرام موسوم به کوریل با یکدیگر اختلاف دارند؛ اختلافی که ریشه آن به چندین دهه پیش بر می‌گردد.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: استقرار جنگنده های سوخو ۳۵ این کشور در جزایر کوریل با هدف متشنج کردن روابط مسکو با ژاپن نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ماریا زاخاروبا سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه اعلام کرد اقدام کشورش در استقرار جنگنده های سوخو ۳۵ در جزیره ایتوروپ که یکی از جزایر مورد مناقشه موسوم به کوریل است، با این هدف صورت نگرفته که روابط مسکو و توکیو را دچار آسیب کند.

وی در ادامه تاکید کرد که این اقدام روسیه همچنین با هدف ایجاد بی ثباتی در منطقه نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تصریح کرد، اقدامات این کشور مطابق با سیاست های خارجی و دفاعی آن است و تعرض به شمار نمی رود.

زاخاروبا گفت: هر اتفاقی که در قلمروی روسیه به وقوع می پیوندد علنی است و ما همکاران خود را در جریان رویدادها قرار می دهیم.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر روسیه و ژاپن بر سر چهار جزیره در اقیانوس آرام موسوم به کوریل با یکدیگر اختلاف دارند؛ اختلافی که ریشه آن به چندین دهه پیش بر می گردد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 68
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1339168

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار