طرح‌ دولت چین برای تخریب مسجد بزرگ «نینگ شیا» و افزایش محدودیت‌ها برای انجام شعائر اسلامی / صدها مسلمان تجمع اعتراضی برگزار کردند

منبع : انتخاب کد خبر: 1339268
صدها مسلمان چینی از قوم "هویی" در منطقه نینگ شیا واقع در غرب این کشور در اعتراض به طرح‌های دولت به منظور تخریب یک مسجد جدید و افزایش محدودیت‌ها برای انجام شعائر اسلامی تحصن کردند. دولت چین به طور رسمی گفته که آزادی مذهب را تضمین می‌کند اما در سال‌های اخیر مقام‌ها از بابت نگرانی بر سر فعالیت‌های افراط گرایانه محدودیت‌ها را در مناطق مسلمان نشین افزایش داده‌اند.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صدها مسلمان در یکی از مناطق غرب چین علیه طرح دولت به منظور نابود کردن یک مسجد بزرگ جدید تجمع کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز صدها مسلمان چینی از قوم "هویی" در منطقه نینگ شیا واقع در غرب این کشور در اعتراض به طرح های دولت به منظور تخریب یک مسجد جدید و افزایش محدودیت ها برای انجام شعائر اسلامی تحصن کردند. دولت چین به طور رسمی گفته که آزادی مذهب را تضمین می کند اما در سال های اخیر مقام ها از بابت نگرانی بر سر فعالیت های خشونت طلبانه و افراط گرایانه محدودیت ها را در مناطق مسلمان نشین افزایش داده اند.

مقام های شهر ویژو در منطقه نینگ شیا اخیرا اخطار داده اند مسجد بزرگ این شهر که دارای مناره ها و گنبدهای مختلف به سبک خاورمیانه ای است مجوزهای مناسب قبل از احداث دریافت نکرده است.

آنها اخطار داده اند که امروز جمعه بالاجبار این مسجد را تخریب خواهند کرد.

این اخطاریه باعث افزایش خشم محلی ها شده و در عین حال مذاکرات میان نمایندگان مسجد و مقام ها در رسیدن به توافق شکست خورد.

در عین حال محلی ها طرح دولت برای برچیده شدن گنبدهای مسجد و قرار دادن پابودا به جای گنبد را که نمادی از اعتقادات چینی است، نپذیرفته اند.

به دنبال این تحولات این امروز صدها مسلمان این شهر در این مسجد تجمع و تحصن کردند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 35
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1339268

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار