روند بتا در بارداری پوچ، چگونه است؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1339298
من روز پنجشنبه ۴ مرداد آزمایش بتا دادم و ۴۷۵ بود گفتن مثبته. اما شبش با درد زیر شکم و کمی لکه بینی به اورژانس مراجعه کردم دوباره بتا گرفتن شده بود ۷۶۵.


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من روز پنجشنبه ۴ مرداد آزمایش بتا دادم و ۴۷۵ بود گفتن مثبته.اما شبش با درد زیر شکم و کمی لکه بینی به اورژانس مراجعه کردم دوباره بتا گرفتن شده بود ۷۶۵.و سونوگرافی واژینال کردن اما هیچی دیده نشد دکتر گفت مشکوک به خارج رحمیه.به دکتر دیگه مراجعه کردم سونوگرافی کرد گفت احتمالا کوچیکه دیده نمی شه و تکرار بتا رو در سه روز خواست. امروز بتا دادم و ۳۲۶۹ شد. به نظرتون سیر افزایش بتا خوبه یا نه. و اینکه امروز برم سونوگرافی چیزی دیده میشه؟
 
پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی:
همراه گرامی هر خانمی که یک بتای مثبت دارد و دچار درد شکم و لکه شده باید از نظر حاملگی خارج رحم بررسی شود. سیر بتا نرمال است و امروز که بتای شما حدود 3000 است باید حتما در سونوگرافی واژینال ساک حاملگی داخل رحمی دیده شود. اگر در سونوگرافی واژینال امروز ساک حاملگی داخل دیده نشد، در این صورت حتما شما به حاملگی خارج رحمی مبتلا هستید. بنابراین توصیه می شود یک سونوگرافی واژینال انجام دهید و به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 47
چاپ خبر
منبع:نی نی بان

کد خبر:1339298

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار