سقط مکرر جنین، ارثی است؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1339313
من هفته نهم بارداری هستم. خواهر بزرگترم سه بار جنین در داخل رحمش در هفته حدود 12 تا 24 ضربان قلبشون از کار افتاده و هر سه بار مجبور به کورتاژ شده.


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من هفته نهم بارداری هستم. خواهر بزرگترم سه بار جنین در داخل رحمش در هفته حدود 12 تا 24 ضربان قلبشون از کار افتاده و هر سه بار مجبور به کورتاژ شده.. تا اینکه در بارداری آخر با آمپول هپارین و قرص آسپرین بارداری موفقی داشته و حالا یه دختر داره... می خواستم بدونم ممکنه ارثی باشه و برای من هم پیش بیاد؟ البته من آزمایشات غلظت خون و خودایمنی رو انجام دادم و ظاهرا همه چیز نرماله با این حال دکتر بهم آسپرین داده.. آیا همین کافیه؟خیلی بابت این قضیه استرس دارم ممنون میشم کمک کنید.
 
پاسخ دکتر زینب توکل، دکترای تخصصی سلامت باروری:
دوست عزیزآسپرینی که دریافت می کنید کافی است. این شرایط می تواند ارثی باشد و شاید برای شما هم اتفاق افتد، اما با توجه به نرمال بودن آزمایشات شما و با توجه به اینکه در حال دریافت آسپرین هستید اقدام دیگری توصیه نمی شود.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 72
چاپ خبر
منبع:نی نی بان

کد خبر:1339313

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

 • سقط مکرر جنین، ارثی است؟


  من هفته نهم بارداری هستم. خواهر بزرگترم سه بار جنین در داخل رحمش در هفته حدود 12 تا 24 ضربان قلبشون از کار افتاده و هر سه بار مجبور به کورتاژ شده.
 • ایا سقط جنین ارثی است؟


  خواهر من در سن 41 سالگی باردار شد، ولی متاسفانه بچه مشکل داشت و مجبور شد سقط کند.
 • لب شکری شدن جنین، ارثی است؟


  تمام آزمایش ها و سونو ها عالی بودن تا بحال.
 • هوش جنین در بارداری، ارثی است؟


  کندر چه مقدار و در چه هفته ای خوبه که بخورم؟
 • لب شکری شدن جنین، ارثی است؟


  با این شرح حال خانوادگی ریسک جنین شما برای ابتلا کمی بیشتر از جمعیت عادی است. تحت نظر باشید و غربالگری ها را به موقع انجام دهید.
 • شکاف کام جنین، ارثی است؟


  من هفته 24 بارداری دوقلو دارم سنوی آنومالی دادم همه چیزنرمال بوده ولی پایین سونو نوشته بودکه دراین مرکزشکاف کام بررسی نمیشود.
 • بیماری من ارثی است و به جنین منتقل می شه


  من به علت بیماری که دارم دارو مصرف میکنم. الان فهمیدم که بیماری من ارثیه و اگه ازدواج کنم 50 درصد احتمال داره بیماری من به فرزندم منتقل بشه.
 • دیلاتاسیون کلیه جنین، ارثی است؟


  در این سونو همه چیز نرمال بوده فقط نوشته شده که (در کلیه راست جنین مختصر دیلاتاسیون سیستم کلکتور رویت شده، دیامتر AP لگنچه 2میلیمتر است.).
 • نقایص مادرزادی جنین، ارثی است؟


  در واقع با توجه به اینکه ازدواج فامیلی داشته اید خطر بروز مشکلاتی که تا کنون در خانواده تان وجود نداشته و ندیدید دو برابر است.
 • سقط جنین در زنان، امری ارثی است؟


  متاسفانه سقط جنین بسیار رایج می باشد و تقریبا 20 الی 25 درصد زنان باردار دچار سقط جنین می شوند.