نشست مشترک بهداشت و درمان ارتش ایران و عمان برگزار شد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1366959
نشست مشترک فرماندهی بهداشت، درمان، امداد و آموزش پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیئت پزشکی ارتش عمان، امروز در دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در این نشست مشترک امیر دریادار دوم مصطفی مداح، فرمانده بهداشت، درمان، امداد و آموزش پزشکی ارتش و سردار سرتیپ دوم احمد عبداللهی معاون بهداشت و درمان سپاه حضور داشتند.
امیر سرتیپ دوم مداح در این نشست با بیان اینکه رفت و آمدهای هیئت های پزشکی ارتش های کشورهای همسایه برای ایجاد همکاری های مشترک و کسب و تبادل تجارب ، بسیار موثر است، گفت: ظرفیت های بسیاری در بهداشت و درمان نیروهای مسلح ایران وجود دارد و ما آمادگی داریم در همه زمینه ها، تجارب خودمان را در اختیار کشور عمان قرار دهیم .
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان دارای جایگاه جهانی و بالاترین درجه در ارائه خدمات است.
فرمانده بهداشت و درمان ارتش افزود: اقدامات لازم در خصوص سلامت افراد، خانواده ها و نیروی رزمی، مراقبت از مصدومین، مجروحین و ارائه خدمات به کارکنان، خانواده ها و کمک های نوع دوستانه از جمله ماموریت های حوزه بهداشت و درمان ارتش است.
امیر مداح ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران مجموعا دارای ۳۵ بیمارستان در سراسر کشور است که تعداد ۲۲ بیمارستان متعلق به نیروی زمینی، ۵ بیمارستان متعلق به نیروی هوایی، ۶ بیمارستان متعلق به نیروی دریایی و ۲ بیمارستان متعلق به ستاد آجا است.
فرمانده بهداشت و درمان ارتش با بیان اینکه بیمه نیروهای مسلح برای نیروهای پایور و خانواده های آنان از جمله همسر، فرزندان و در صورت نیاز پدر و مادر، دفترچه خدمات درمانی صادر می کند، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گسترش، تنوع و پوشش خدمات بیمه در نیروهای مسلح چندین برابر افزوده شده است.
وی عنوان کرد: بیمارستان های شهری ارتش با همه بیمه های کشوری قرارداد دارند و علاوه بر کارکنان و خانواده های نیروهای مسلح، ورود بیماران غیرنظامی نیز به مراکز بهداشتی و درمانی ارتش آزاد است.
امیر مداح در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سطح نیروهای مسلح بیمارستان های صحرایی با امکانات و تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی که قادر به انجام کلیه اعمال درمانی و جراحی هستند، پیش بینی شده است، از جمله یک بیمارستان صحرایی 50 تخت وخوابی شامل بخش های جراحی و اتاق عمل در بیمارستان 501 امام رضا (ع) ارتش و سایر مراکز درمانی آجا دایر است.
سرهنگ الحارثی جانشین اداره بهداشت و درمان ارتش عمان در این دیدار با بیان اینکه خدمات پزشکی در نیروهای مسلح ایران از گذشته معروف بوده است، افزود: وجود ۳۵ بیمارستان در نقاط مختلف ایران نشان دهنده اهمیت بهداشت و درمان در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است.
وی افزود: ما درصدد هستیم در حوزه بهداشت و درمان از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران الگو برداری کرده و از این تجربیات به خصوص در زمینه آموزش و پژوهش بهره بگیریم.
جانشین رییس اداره بهداشت و درمان ارتش عمان در پایان تاکید کرد: تجربیات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف پزشکی و درمانی از جمله بیمه، بیمارستان های تخصصی و برپایی بیمارستان های صحرایی در مقاطع بحرانی بسیار حائز اهمیت است.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 7
چاپ خبر
منبع:صدا و سیما

کد خبر:1366959

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار