اجباری برای پوشیدن لباس فرم دانش‌آموزی وجود ندارد/ برگزاری دوره های غیر حضوری آموزش خانواده از شهریورماه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1378968
مدیر کل انجمن اوليا و مربيان از برگزاری دوره های غیر حضوری آموزش خانواده از شهریور ماه خبر داد.


به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری نورعلی عباسپور مدیر کل انجمن اوليا و مربيان صبح امروز برگزار شد.
 
در این مراسم عباسپور به لباس فرم دانش آموزی اشاره کرد و گفت: در این زمینه بخشنامه ای که مبنی بر اجبار خانواده باشد تاکنون صادر نشده است صرفا چارچوبی را مدارس مشخص کرده است که پوشش دانش آموز در قالب فرهنگ بومی و ملی باشد.

وی ادامه داد: در بسیاری از مداری انجمن مدارس با توجه به نظر خانواده ها پوشش دانش آموز را مشخص می کند و براساس زیر نظام های سند تحول قرار بر این اساس الگویی را برای پوشش دانش آموزان مشخص کنیم.

مدبر کل انجمن اوليا و مربيان به برنامه آموزش خانواده هم اشاره کرد و گفت: دوره های آموزشی ویژه والدین طراحی و اجرا می سود و سه کارگروه علمی در این حوزه مشغول فعالیت هستند.

عباسپور ادامه داد: براساس این کارگروه برنامه داریم تا طی ۱۲ سال حضور دانش آموز در مدرسه خانواده ها هم در این مدت آموزش ببینند و امسال برخی از این دوره ها را اجباری کردیم.

وی از ابلاغ دوره های آموزشی غیرحضوری برای اولیا در تمام پایه های تحصیلی خبر داد و گفت: این دوره در هفت محور است و در قالب تلویزیون تعاملی خواهد بود همچنین برای ثبت نام سال آینده گواهی حضور انسان نیاز است.

مدیر کل انجمن اوليا و مربيان از جذب ۱۳۰۰ نفر مدرس آموزش خانواده در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: امسال هم ۱۰۰۰ مدرس دیگر جذب می شودو براساس تاکید وزیر آموزش و پرورش مدرسان باید گواهی دوره آموزش خانواده را داشته باشد.
 
در حال تکمیل/
 
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 19
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:1378968

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار