سن حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) هنگام ازدواج چقدر بوده است؟

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1380614
علمای شیعه در تعیین سن حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) در زمان ازدواجشان اختلاف نظر دارند و نقل قول های مختلفی درباره آن ذکر شده که در این گزارش به آن پرداخته ایم.


به گزارش افکارنیوز،

ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت امیرالمومنین (ع) در بین وقایع تاریخی، از مهمترین رخدادهای شیعه است که ثمره این پیوند آسمانی، ذریه و درخت پربار امامت است.

درباره تاریخ پیوند ازدواج حضرت  علی (ع) و حضرت زهرا (س) روز یکم ذی الحجه در اسناد و روایت های بزرگان ثبت شده است، اما آنچه بیشتر مطرح شده است؛ روز اول ذی الحجه، پس از بازگشت حضرت علی (ع) از جنگ بدر بوده است. بنابر روایت امام صادق (ع): «عقد على (ع)و فاطمه (س) در ماه رمضان، و ازدواج آنها در ذى الحجّه سال دوم هجرى بوده است». همچنین عده ای نیز گفته اند که عقد در ماه ربیع الأول بوده و در همان ماه ازدواج صورت پذیرفته است.

سن حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) هنگام ازدواج

بنا به اختلاف نظری که در مورد تاریخ ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) وجود دارد. همچنین بین علمای شیعه درتعیین سن حضرت زهرا (س) هنگام ازدواج اختلاف وجود دارد، برخی می گویند آن بزرگوار چهارده سال سن داشتند و برخی دیگر می گویند سن حضرت زهرا (س) در زمان ازدواج بین ۹ یا ۱۰ یا حداکثر ۱۱ سال بوده است.

همچنین سن امیرالمومنین (ع) بنا به روایاتی که وجود دارد حدود ۲۱ سال بوده است، که البته نقل های متفاوتی درباره آن وجود دارد.

گفتنی است؛ زندگی مشترک حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) از سال دوم هجری آغاز شد و تا سال ۱۱ هجری (سال رحلت حضرت فاطمه (س)) ادامه داشت. بنا براین مدت زندگی مشترک این دو معصوم حدودا ۹ سال است.

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 121
چاپ خبر
منبع:افکار نیوز

کد خبر:1380614

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار