همتی: سکه‌های فروخته شده به تدریج وارد بازار می‌شود/ سکه‌ها را با همان قیمت فروخته شده تحویل می‌دهیم/ در نرخ دخالت نمی‌کنیم، بازار تثبیت خواهد شد/ وزن اصلی بازار ما روی بازار ثانویه است

منبع : انتخاب کد خبر: 1382008
عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی درباره وضعیت اقتصادی فعلی با اشاره به بازار ثانویه گفت: بخش اصلی تعادل بخش ارزی، بازار ثانویه است و این بازار به تدریج در حال عمیق شدن است. همانطور که آقای رئیس‌جمهور امروز هم اشاره کردند، واردکنندگان و صادرکنندگان غیرنفتی نیز وارد شدند و نرخ‌هایی که شکل گرفته برای واردکنندگان خیلی قابل قبول نیست؛ بنابراین به سمت کاهش نرخ می‌رود.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همتی: سکه های فروخته شده به تدریج وارد بازار می شود/ سکه ها را با همان قیمت فروخته شده تحویل می دهیم/ در نرخ دخالت نمی کنیم، بازار تثبیت خواهد شد/ وزن اصلی بازار ما روی بازار ثانویه است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: سکه هایی که قبلا با تعداد وسیع فروخته شده با همان قیمت به تدریج وارد بازار می شوند.

به گزارش تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت امروز (چهارشنبه ۲۴ مرداد) درباره وضعیت اقتصادی فعلی با اشاره به بازار ثانویه اظهار داشت: بخش اصلی تعادل بخش ارزی، بازار ثانویه است و این بازار به تدریج در حال عمیق شدن است. همانطور که آقای رئیس جمهور امروز هم اشاره کردند، واردکنندگان و صادرکنندگان غیرنفتی نیز وارد شدند و نرخ هایی که شکل گرفته برای واردکنندگان خیلی قابل قبول نیست؛ بنابراین به سمت کاهش نرخ می رود.

وی افزود: صادرکنندگان نیز باید متوجه شوند که با این قیمت ها خریداری نمی شود و باید نرخ ها را پایین آورند. از ابتدا گفتیم که در نرخ دخالت نمی کنیم و بازار تثبیت خواهد شد.

همتی یادآور شد: وزن اصلی بازار ما روی بازار ثانویه است. حدود ۹۶ درصد معاملات در آن انجام می گیرد که ان شاالله تاثیر خود را خواهد گذاشت.

رئیس کل بانک مرکزی درباره احتمال تاثیر تحویل پیش فروش سکه در قیمت آن نیز گفت: سکه هایی که قبلا با تعداد وسیع فروخته شده با همان قیمت تحویل می شود و به تدریج وارد بازار خواهند شد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 47
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1382008

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار