تاکید معاون مطبوعاتی بر اعطای وام به خبرنگاران

منبع : فرارو کد خبر: 1382288
به زودی وام‌های ٢٠ تا ١٧٠ میلیون تومانی با کارمزد ٤ درصد به خبرنگاران اعطا می‌شود.


تاکید معاون مطبوعاتی بر اعطای وام به خبرنگاران

معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که به زودی وام های ۲۰ تا ۱۷۰ میلیونی با کارمزد ۴ درصد به خبرنگاران اعطا می شود.

به گزارش ایسنا، محمد سلطانی فر در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد که با اجرای طرح بیمه تکمیلی از ٢٦مردادماه، سه هزار نفر تحت پوشش قرار می گیرند که از مبلغ٨٠٠ هزار تومان حق بیمه تکمیلی، یک سوم آن توسط خبرنگار و دو - سوم آن نیز توسط وزارت ارشاد پرداخت خواهد شد.

او همچنین اظهار کرد که به زودی وام های ٢٠ تا ١٧٠ میلیون تومانی با کارمزد ٤ درصد به خبرنگاران اعطا می شود.

معاون امور مطبوعاتی همچنین درباره بحران کاغذ که مدتی است گریبان گیر مطبوعات شده است، نوشت: ‏کمیته های متعددی درحوزه کاغذ تشکیل و این بازار در حال ساماندهی است. در این راستا دو حوزه دیگر را نیز فعال کرده ایم؛ یکی تولید کاغذ روزنامه از روزنامه باطله و دیگری حمایت از تولید کاغذ از سنگ ٢٠هزار تن کاغذ نیز به عنوان دخیره استراتژیک توسط وزارت ارشاد پیش بینی شده است.

او اظهار کرد: ‏٧٠ تا ٩٠ هزار تن کاغذ مصرف سالیانه مطبوعات در ایران است که فقط همشهری ٣٠ هزار تن مصرف دارد. مجوز واردات کاغذ را به روزنامه های بزرگ داده ایم. مشکلات کارخانه چوب و کاغذ مازندران در حال حل شدن است و این ظرفیت به زودی فعال می شود.

به گزارش ایسنا، سلطانی فر روز سه شنبه (۲۳ مرداد) در بخشی از سخنان خود در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه مطبوعات محلی استان تهران از امضای تفاهم نامه ای برای اعطای وام ۲۰ تا ۱۷۰ میلیونی به خبرنگاران خبر داد اما جزئیات این تفاهم نامه و نحوه اعطای وام هنوز اعلام نشده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 58
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1382288

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار