۲ انبار احتکار کالا در بوشهر کشف و پلمب شد

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1382653
رئیس مجمع امور صنفی بوشهر با بیان اینکه گشت‌های مقابله با تخلف صنفی به ویژه گران‌فروشی در بوشهر تقویت شده گفت: در این راستا ۲ انبار احتکار کالا در بوشهر کشف و پلمب شد.


آفتاب‌‌نیوز :
مصطفی گراشی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهربا بیان اینکه 8 هزار و 500 واحد صنفی در بوشهر فعالیت می‌کند اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده 900 واحد صنفی در بوشهر فاقد پروانه کسب هستند که 600 واحد آن برای دریافت این پروانه اقدام کرده است.

وی، گرانی اجاره مغازه را یکی از مشکلات مهم اصناف در شهر بوشهر دانست و تصریح کرد: هزینه اجاره و یا خرید مغازه در بوشهر همانند مرکز کشور است که این مهم سبب گرانی برخی کالاها شده است.

رئیس مجمع امور صنفی بوشهر با تاکید بر برقراری گشت‌های مشترک بازرسی برای جلوگیری از تخلفات صنفی گفت: تاکنون با تلاش تعزیرات حکومتی برخی واحدهای صنفی متخلف شناسایی و پرونده‌های قضایی برای آنها  تشکیل شده است.

گراشی با اشاره به کشف انبارهای احتکار کالای مورد نیاز مردم از جمله برنج در بوشهر گفت: در این راستا با تلاش همه جانبه دستگاه‌های مرتبط   انبار احتکار کالا در بوشهر کشف و پلمب شده است.

وی، از اعلام آمادگی برای تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم با دریافت ارز 4200 تومانی افزود: برای تامین مایحتاج مردم می‌توان از ظرفیت کالای ته لنجی  استفاده کرد که در این راستا مجمع امور صنفی آمادگی برای تامین و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم با دریافت ارز 4200 تومانی دارد.

رئیس مجمع امور صنفی بوشهر با بیان اینکه ایجاد واحد صنفی  مشکلی ندارد افزود: پس از اصلاح قانون نظام صنفی هیچ مشکل و محدودیتی برای ایجاد کسب و صنف در همه زمینه‌ها در شهر بوشهر وجود ندارد که این مهم سبب رشد کیفی  اجناس و رقابت پذیری کسبه شده است.

گراشی با اشاره به افزایش قیمت آبزیان در شهر بوشهر افزود: قیمت گذاری این کالا بر اساس سیاست‌گذاری شیلات است که قیمت ماهی و میگو عرضه و تقاضا تعیین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی رتبه بوشهر در عرصه گرانی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بر اساس اعلام بانک مرکزی  استان بوشهر در بین دیگر نقاط کشور از لحاظ گرانی رتبه 16 دارد.


loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 54
چاپ خبر
منبع:سایت خبری آفتاب

کد خبر:1382653

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار