وزیر جنگ اسرائیل: اگر ساکنان غزه دست از حمایت حماس بردارند غزه را سنگاپور می‌کنیم

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1382656
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پیامی به زبان عربی برای ساکنان نوار غزه به آنها قول داد، در صورتی که دست از حمایت حماس بردارند، این منطقه را به سنگاپور خاورمیانه تبدیل می‌کند.


آفتاب‌‌نیوز :
آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پیامی در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشت‌: هفته گذشته ارتش ضربه "مهلکی" را به اهداف جنبش "تروریستی" حماس وارد کرد، متاسفانه تنها پس از آنکه ما ساختمان امنیت داخلی حماس را نابود کردیم و پس از یک جمعه خونین دیگر در اطراف دیوار حائل که سه فلسطینی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند، آرامش در مرزهای غزه برقرار شد و چهار روز اخیر آرام‌ترین روزها از سی‌ام مارس گذشته بوده‌اند.

لیبرمن در ادامه گفت: من میان رهبران حماس و ساکنان نوار غزه تفاوت قائل هستم به همین دلیل تصمیم گرفتم که گذرگاه کرم ابوسالم را بازگشایی کرده و محدوده مجاز برای ماهیگیران فلسطینی را تا ۹ مایل گسترش دهم، این موارد حامل این پیام روشن برای ساکنان غزه است که آرامش بهتر از خشونت است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه تاکید کرد: در صورتی که ساکنان اراضی اشغالی از امنیت و آرامش برخوردار باشند، ساکنان نوار غزه نیز از این آرامش بهره می‌برند، اما زمانی که در این مناطق آشوب حکمفرما باشد، آنها زیان بسیاری می‌بینند.

این مسؤول اسرائیلی در ادامه مدعی شد، ساکنان نوار غزه باید این نکته را درک کنند که "کشور اسرائیل" نه مشکل بلکه خود راه‌حل است، مشکل اصلی این است که رهبران حماس از ساکنان غزه همانند گلوله جنگی و سپر انسانی استفاده می‌کنند.

وی افزود: پیش از توافق‌نامه اسلو حدود ۹۰ هزار تن از ساکنان نوار غزه در اراضی اشغالی مشغول به کار بودند و حدود ۸۰ کارگاه در گذرگاه‌های کارنی و ایرز وجود داشتند، امیدوارم که تمامی بودجه حماس و نیز رویکرد جامعه جهانی به جای "تروریسم" در راستای رفاه، منافع و توسعه نوار غزه باشد، این امکان وجود دارد که نوار غزه به سنگاپور خاورمیانه تبدیل شود، این امر برای ساکنان نوار غزه و اسرائیل و کل منطقه خوب خواهد بود.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه پیام خود برای فلسطینی‌ها، برقراری آرامش بلندمدت در این منطقه را به ساماندهی امور اسرا و مفقودان اسرائیلی مشروط کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، او در پایان گفت: آنچه در نهایت درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد نه پیشنهادات بلکه واقعیت موجود است، برای رفع تمامی تردیدها باید بگویم ما از تمامی راه‌ها برای برقراری امنیت ساکنان اسرائیل تلاش خواهیم کرد و اگر حماس به خشونت روی آورد، ما نیز فورا و با قدرتی بیشتر از دفعات قبل پاسخ خواهیم داد.


loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 33
چاپ خبر
منبع:سایت خبری آفتاب

کد خبر:1382656

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار