۱۶۳ عضو گروه گولن طی یک هفته در ترکیه بازداشت شدند

منبع : انتخاب کد خبر: 1382978
۱۶۳ عضو گروه گولن با دستور دادستان کل ترکیه در شهر‌های مختلف این کشور به اتهام 'همکاری با گروه‌های غیرقانونی و تروریستی' طی یک هفته گذشته بازداشت شدند. مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را بیش از ۲۲۸ هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ ترکیه نقش داشتند.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

۱۶۳ عضو گروه گولن با دستور دادستان کل ترکیه در شهر های مختلف این کشور به اتهام 'همکاری با گروه های غیرقانونی و تروریستی' طی یک هفته گذشته بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا، در ادامه تحقیقات از عوامل مرتبط با گروه گولن، با دستور دادستان های مقیم در شهر های آنکارا، بیلجیک، استانبول، ادیرنه، بالیکسیر، ازمیر، سیواس، اسکی شهیر، آفیون کاراحیصار، آیدین و غازی آنتپ، ۱۶۳ نفر شامل سرباز وظیفه، روحانی مسجد، خلبان ارشد جنگنده هوایی، افسر درجه دار نیروی دریایی، معلم دبیرستان، کارشناس نظامی و کارشناس امور قضایی مرتبط با گروه گولن طی هفته گذشته توسط پلیس ضد ترور ترکیه دستگیر شدند.
مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را بیش از ۲۲۸ هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ ترکیه نقش داشتند.
ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن (فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ (۲۵ تیرماه سال ۱۳۹۵) را سازماندهی کرده است.
در کودتای دو سال پیش ترکیه ۲۴۹ نفر کشته و ۲ هزار و ۱۹۳ نفر نیز زخمی شدند.
محاکمه عوامل کودتای نافرجام ۱۵ جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 53
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1382978

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار