اتحادیه لبنیات کرج: افزودن نشاسته به دوغ تاکنون تایید نشده

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1384746
سلامت نیوز:‍‍آزمایشگاه هایی برای بررسی این موضوع وجود دارد که علاوه بر آزمایش فاکتورهایی چون میزان چربی شیر می تواند این موضوع را مورد بررسی قرار دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،رئیس اتحادیه لبنیات کرج در خصوص اضافه کردن نشاسته به


سلامت نیوز:‍‍آزمایشگاه هایی برای بررسی این موضوع وجود دارد که علاوه بر آزمایش فاکتورهایی چون میزان چربی شیر می تواند این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،رئیس اتحادیه لبنیات کرج در خصوص اضافه کردن نشاسته به دوغ توسط برخی ماست بندی ها گفت: من هم این موضوع را شنیده ام اما تاکنون در حد شنیده ها بوده و شکایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات کرج نرسیده است.

امرالله سرحدی افزود: اینکه گفته می شود برخی از تولیدکننده های لبنیات به دوغ های تولیدی خود نشاسته اضافه می کنند در حد شنیده هاست و من هم این موضوع را شنیده ام اما تاکنون هم در حد همین شنیده ها بوده و شکایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات نرسیده است.

وی افزود: آزمایشگاه هایی برای بررسی این موضوع وجود دارد که علاوه بر آزمایش فاکتورهایی چون میزان چربی شیر می تواند این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

رئیس اتحادیه لبنیات کرج پیش از این در خصوص اضافه کردن نشاسته به دوغ توسط برخی ماست بندی ها گفته بود: من هم این موضوع را شنیده ام اما تاکنون در حد شنیده ها بوده و شکایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات نرسیده است. اگر شکایتی در خصوص عملکرد ماست بندی ها وجود داشته باشد، شاکیان می توانند به اتحادیه لبنیات مراجعه کنند تا نمونه مورد نظر به آزمایشگاه ارسال و مورد بررسی قرار گیرد.

سرحدی اضافه کرده بود: در حال حاضر شیر با قیمتی بین 1850 تا 2200 تومان از گاوداری ها خریداری می شود اما احتمال دارد طی روزهای آتی این قیمت به 3000 تومان برسد. پیش از وضعیت فعلی و نوسانات ارزی که به گرانی های اخیر دامن زده است دولت قیمت خرید شیر را 1440 تومان مصوب کرده بود اما برخی کارخانجات بزرگ شیر را 1200 تومان از گاوداری ها می خریدند. همین باعث شد بسیاری از گاوداران به علت نبود صرفه اقتصادی تولید شیر، گاوهای خود را به کشتارگاه ببرند؛ این باعث کاهش تولید شیر شد که یکی از دلایل گرانی شیر نیز همین است.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل گرانی شیر، پیش خرید محصول توسط کارخانجات بزرگ است؛ برخی از کارخانجات، شیر گاوداری ها را شش ماه زودتر خریداری و صادر می کنند و این نیز به گرانی شیر دامن زده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 70
چاپ خبر
منبع:سلامت نیوز

کد خبر:1384746

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار