احتمال فروش یک ناو موشک انداز روسی به ایران

منبع : فرارو کد خبر: 1384988
بر اساس این گزارش، یکی از شرکت‌های پیمانکار تولید کننده این نوع ناوها قرار است سه نسخه صادراتی این کلاس ناو موشک‌انداز را در نمایشگاه فنی و نظامی بین‌المللی «ارتش-2018» به نمایش بگذارد.


یک شرکت صنایع دفاعی روسیه گفته است انتظار دارد یک ناو پیشرفته جدید را به ایران صادر کند.

به گزارش فارس، «الکساندر شلیاختنکو» مدیرعامل شرکت طراحی صنایع دفاعی «آلماز» روسیه گفته است تولیدکنندگان ناو موشکی کلاس «کاراکورت» که تحت پروژه شماره 22800 در نیروی دریایی روسیه در حال تولید است، امیدوارند که چند کشور از جمله ایران برای خرید این ناوها اعلام آمادگی کنند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، وی در ادامه گفت، انتظار می رود که درخواست های قابل توجهی از جانب شرکای قدیمی ما در حوزه صنایع دفاعی و نظامی مطرح شود.

رئیس این شرکت دفاعی روسیه همچنین تصریح کرد، «کشورهایی که انتظار داریم درخواست هایی برای خرید این ناوها داشته باشند، عبارتند از کشورهای حوزه آسیا-اقیانوسیه شامل ویتنام، چین، هند و همچنین اندونزی، الجزایر، ایران و چند کشور دیگر».

بر اساس این گزارش، یکی از شرکت های پیمانکار تولید کننده این نوع ناوها قرار است سه نسخه صادراتی این کلاس ناو موشک انداز را در نمایشگاه فنی و نظامی بین المللی «ارتش-2018» به نمایش بگذارد.

این نمایشگاه نظامی در تاریخ 21 تا 26 آگوست (30 مرداد تا 4 شهریور ماه) در مسکو برگزار میشود.

بنا بر این گزارش، یکی از نسخه های آماده شده این ناوها برای این نمایشگاه بین المللی نظامی، به سامانه موشکی «Pantsyr-ME» مجهز شده است. این ناوها عمدتا به موشک های کروز «کالیبر» مجهز هستند.

این ناو حدود 30 گره بر ثانیه سرعت دارد و می تواند حدود 800 تن را جابه جا کند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 47
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1384988

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار