آیا کارگران ساعتی هم بیمه می‌شوند؟

کارفرمایان مکلف هستند طبق ماده 32 قانون تامین اجتماعی لیست و حق بیمه افراد شاغل در کارگاه را فارغ از ساعات حضور در کارگاه به صورت روزانه به شعب تابعه ارسال و پرداخت کنند.


به گزارش گروه وبگردی 20:30؛   فقدان اطلاعات کافی کارگران ساعتی از حیطه کاری خود موجب می‌شود تا برخی از کارفرمایان با سوء استفاده از این موضوع از بیمه کردن آن‌ها خودداری کنند.
 
کارفرمایان طبق ماده 32 قانون تامین اجتماعی مکلف هستند لیست و حق بیمه افراد شاغل در کارگاه خود را فارغ از ساعات حضور در کارگاه به صورت روزانه و با رعایت حداقل و حداکثر دستمزد سال جاری به شعب تابعه ارسال و پرداخت کنند.
 
گفتنی است، در قراردادهای پاره وقت تمام حقوق و مزایای حین کار و پایان کار باید به نسبت تعداد ساعات کار کارگر محاسبه و پرداخت شود.
 
پرداخت حق بیمه در این گونه قراردادها به نسبت تعداد ساعات کارکرد نیست و باید بر اساس تعداد روزهای حضور کارگر پرداخت شود. حتی اگر کارگر یک ساعت در روز هم کار داشته باشد، باید بیمه یک روز کامل پرداخت شود.
 
انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 53
چاپ خبر
منبع:سایت خبری وبگردی ۲۰:۳۰

کد خبر:1389835

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار