چه کودکانی در معرض تشنج هستند؟

یک نورولوژیست با اشاره به انواع تب و تشنج در کودکان گفت: در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند.


به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  پرویز بهرامی، فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با تب و تشنج در اطفال اظهار داشت: این مشکل به طور کلی دو نوع عمده دارد که در نوع اول تب و تشنج ساده بوده، کمتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد و یکبار در 24 ساعت رخ می‌دهد.
 
وی افزود: نوع دوم تب و تشنج کمپلکس نام داشته که بیشتر از 15 دقیقه به طول می‌انجامد به صورت کانونی رخ می‌دهد و چندین بار در 24 ساعت ممکن است تکرار شود که در هر دو مورد باید بررسی دقیق توسط پزشک انجام گیرد.
 
فوق‌تخصص تشنج و نوار مغزی ادامه داد: شایع‌ترین بیماری نورولوژی در اطفال تب و تشنج که از 6 ماهگی تا 6 سالگی شیوع داشته و با بالا رفتن تب بالای 38 درجه به وقوع می‌پیوندد.
 
بهرامی گفت: در خانواده‌هایی که سابقه تب و تشنج وجود دارد والدین باید بیشتر نسبت به تب بالای فرزندانشان حساس باشند و مراقب‌های ویژه هنگام تب از جمله کنترل مداوم آن، پاشویه،‌استفاده از استامینوفن و در صورت نیاز شیاف را مدنظر قرار دهند.
 
وی خاطرنشان کرد: والدین باید زمانی که فرزندانشان تب دارند در آگاهی کامل بوده و نسبت به این قضیه جهت پیشگیری از عوارض جدی در فرزندانشان حساس باشند.
 
این نورولوژیست گفت: تشنج ناشی از تب شایع‌ترین نوع تشنج در کودکان است که بیشتر به دلیل بروز عفونت های گوارشی ، تنفسی و ادراری به وقوع می‌پیوندد لذا در هر کودک مبتلا به تشنج ناشی از تب باید کانون تب مشخص و درمان شود .
 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 59
چاپ خبر
منبع:سایت خبری وبگردی ۲۰:۳۰

کد خبر:1389854

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار