روسیه: اعتراض خود به گزارش سازمان ملل علیه کره شمالی را پس می‌گیریم / تغییرات موردنظر ما اعمال شده

منبع : انتخاب کد خبر: 1396192
نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل تصمیم گرفت اعتراض خود را نسبت به گزارش سازمان ملل که توسط یک گروه مستقل از کارشناسان درباره تحریم علیه کره شمالی نوشته شده بود، پس بگیرد.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل تصمیم گرفت اعتراض خود را نسبت به گزارش سازمان ملل که توسط یک گروه مستقل از کارشناسان درباره تحریم علیه کره شمالی نوشته شده بود، پس بگیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دبیر مطبوعاتی نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: در مرحله کنونی ما هیچ مشکلی با انتشار این گزارش در شورای امنیت سازمان ملل نداریم.

وی ادامه داد که این گروه از کارشناسان تغییرات پیشنهادی از سوی هیات روسی را در این گزارش مدنظر قرار داده اند.

او افزود: وضعیت این گزارش بار دیگر نشان می دهد که همکاری میان کارشناسان این گروه و اعضای سازمان ملل تا چه حد اهمیت دارد.

ماه گذشته میلادی، روسیه انتشار این گزارش توسط گروه مستقل شورای امنیت سازمان ملل را متوقف کرده بود.

همچنین روز چهارشنبه ایگور مورگولوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در حاشیه چهارمین مجمع اقتصادی شرقی (EEF) تاکید کرد: در حالیکه کره شمالی در حال برداشتن گام هایی به سمت خلع سلاح هسته ای در شبه جزیره کره است، معتقدیم که شورای امنیت باید به تناسب آن سیستم تحریم ها علیه کره شمالی را کاهش دهد. ما این مساله را به بحث و رایزنی می گذاریم.

در پی تحرکات موشکی و هسته ای کره شمالی در سال های گذشته، امروزه سخت ترین تحریم ها علیه کره شمالی اعمال شده است که خصوصا شامل محدودیت های مالی، تحریم تسلیحاتی و منع انتقال سوخت موشک، تجهیزات و موادی با کاربرد دوگانه و همچنین منع صادرات زغال سنگ، آهن، سرب، غذاهای دریایی و سایر محصولات این کشور می شود.

معاون وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که موسکو به دنبال کاهش بیشتر محدودیت ها ضد پیونگ یانگ در شورای امنیت سازمان ملل است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 69
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1396192

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار