آمریکا: روسیه در گزارش مربوط به کره شمالی دست برده

منبع : انتخاب کد خبر: 1396401
نماینده آمریکا در سازمن ملل متحد می گوید روسیه با اعمال فشار بر کارگروه کارشناسان مستقل سازمان ملل، بخش هایی از گزارش آنها را که مربوط به نقض تحریم های کره شمالی بوده، اصلاح کرده است.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده آمریکا در سازمن ملل متحد می گوید روسیه با اعمال فشار بر کارگروه کارشناسان مستقل سازمان ملل، بخش هایی از گزارش آنها را که مربوط به نقض تحریم های کره شمالی بوده، اصلاح کرده است.

به گزارش ایرنا، نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد عصر پنج شنبه به وقت محلی بیانیه ای منتشر کرد که در آن آمده است: این هفته یک گزارش از کمیته مستقل کارشناسان سازمان ملل متحد در خصوص اجرای تحریم های کره شمالی در شورای امنیت ارائه شد.
این بیانیه می افزاید: گزارش ارائه شده به شورای امنیت همان گزارش کمیته مستقل نبود که در ماه گذشته در کمیته تحریم های کره شمالی سازمان ملل متحد ارائه شد. این نسخه از گزارش به درخواست روسیه اصلاح شده بود.
نمایندگی آمریکا ادامه می دهد: در هفته های اخیر، روسیه کارگروه را تحت فشار قرار داد تا گزارش مستقل خود را تغییر دهد که شامل نقض تحریم هایی از سوی فعالان روسی می شد.
بیانیه آمریکا اضافه می کند: این آخرین نمونه ای است که روسیه قطعنامه های شورای امنیت درباره کره شمالی را با جلوگیری از شناسایی شرکت ها، افراد و کشتیرانی روسی و چینی از سوی سازمان ملل به عنوان ناقضان این قطعنامه ها، نقض می کرده است.
در همین رابطه نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد: روسیه نمی تواند اجازه داشته باشد که گزارش های مستقل سازمان ملل متحد درباره تحریم های کره شمالی را ویرایش یا از آنها جلوگیری کند تنها به این دلیل که آنها دوست ندارند آنچه را که این گزارش ها می گویند.
وی ادامه داد: ما در کارگروه برای زیر بار رفتن فشار روسیه و ایجاد تغییرات در آنچه می بایست در یک گزارش مستقل می بود، ناامید شدیم. این یک سابقه خطرناک و نقیصه در کار مهم این کارگروه است. ما گزارش اولیه را دیده ایم و حقیقت را می دانیم - کارگروه باید آنچه درست است را انجام دهد و منتشر کند.
نماینده آمریکا تصریح کرده است: اجرای کامل قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای همه کشورهای عضو از جمله روسیه اجباری است.
آمریکایی ها پس از ناامید شدن از رسیدن به اهداف خود درباره کره شمالی، تلاش می کنند روسیه و چین را به عنوان ناقضان تحریم ها معرفی کنند و به این صورت شکست خود را ناشی از اعمال قدرت این دو عضو دارای حق وتوی شورای امنیت بدانند.
در این رابطه، وزارت خزانه داری آمریکا هم صبح امروز یک شخص حقیقی و دو شرکت مرتبط با کره شمالی را در روسیه و چین تحت تحریم قرار داد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 63
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1396401

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار