واکنش وزیر اطلاعات اسرائیل به اظهارات صالحی: اگر ایران فعالیت خود را تسریع کند، با تهدید مستقیم آمریکا و متحدانش روبرو خواهد شد

منبع : انتخاب کد خبر: 1396637
اسرائیل کاتز، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که گفته بود امیدوار است توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی ادامه یابد، در غیر این صورت برنامه هسته‌ای این کشور تسریع خواهد شد، مدعی شد: اگر ایران به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهد، با "تهدید مستقیم آمریکا و متحدانش" روبه رو خواهد.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی ایران را به واکنش نظامی تهدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از تایمز آو اسرائیل، اسرائیل کاتز، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که گفته بود امیدوار است توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی ادامه یابد، در غیر این صورت برنامه هسته ای این کشور تسریع خواهد شد، مدعی شد: اگر ایران به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهد، با "تهدید مستقیم آمریکا و متحدانش" روبه رو خواهد شد.

صالحی در گفت و گوی اختصاصی خود با آسوشیتدپرس از تلاش ایران برای ساخت یک تاسیسات جدید در سایت غنی سازی اورانیوم فردو سخن گفت که قرار است سانتریفیوژ های پیشرفته بیشتری تولید کند. این ماشین ها از طریق گردش سریع هگزافلوراید ورانیوم، اورانیوم را غنی سازی می کنند.

طبق توافق هسته ای، ایران محدود به استفاده از سانتریفیوژ هایی با مدل پایین تر، موسوم به IR-۱s است، اما این تاسیسات جدید به ایران اجازه می دهد مدل های پیشرفته تر M. IR-۲، IR-۴ و IR-۶ را تولید کند که اورانیوم را به سرعت بسیار بالاتری غنی سازی می کند.

صالحی تصریح کرد: اگر ما قرار باشد به عقب بازگردیم و از توافق هسته ای خارج شویم، به طور قطع به نقطه ای که قبلا بودیم بازنمی گردیم. ما به طور حتم در موضعی بسیار بسیار بالاتر قرار خواهیم گرفت.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 19
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1396637

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار