مانیل و تل آویو ۲۰ قرارداد اقتصادی امضا کردند

منبع : انتخاب کد خبر: 1398891
رسانه‌های فیلیپینی با اعلام نتایج سفر رودریگو دوترته به تل آویو، اعلام کردند: مانیل و تل اویو ۲۰ قرارداد به ارزش ۸۳ میلیون دلار امضا کردند. یکی از قرارداد‌هایی که دوترته آن را امضا کرده، مربوط به اعطای مجوز به شرکت‌های اسرائیلی برای عملیات اکتشاف نفت و گاز در فیلیپین بوده است. حدود ۳۰ هزار کارگر فیلیپینی نیز در اسرائیل در بخش‌های زیرساختی به ویژه هتل سازی کار می‌کنند.


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رسانه های فیلیپینی با اعلام نتایج سفر رودریگو دوترته به اراضی اشغالی، اعلام کردند: مانیل و تل اویو ۲۰ قرارداد به ارزش ۸۳ میلیون دلار امضا کردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای فیلیپنی تمپو روز پنجشنبه به نقل از 'رومن لوپز' وزیر تجارت فیلیپین نوشت: حدود ۲۰ قرارداد دوجانبه در نخستین سفر دوترته به اسرائیل در زمینه های مختلف امضا شد.
وی گفت که ۱۴ مورد آن ها در قالب یادداشت تفاهم بود و قرارداد های دیگر در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی از طریق حضور و فعالیت شرکت های اسرائیلی در فیلیپین در زمینه های مختلف از جمله امور تجاری، فناوری و تکنولوژی های مرتبط با هوش مصنوعی، ارتباطات راه دور، الکترونیک، کشاورزی و مدیریت آب، انرژی، نظامی و تجهیزات پزشکی بوده است.
طبق این گزارش یکی از قرارداد هایی که دوترته آن را امضا کرده، مربوط به اعطای مجوز به شرکت های اسرائیلی برای عملیات اکتشاف نفت و گاز در فیلیپین بوده است.
جی پست، آژانس خبری فیلیپین نیز در گزارشی اعلام کرد یک کارخانه رژیم صهیونیستی پیشرو در ساخت سلاح، تصمیم دارد در فیلیپین کارخانه تولید سلاح گرم و مهمات تأسیس کند.
بر این اساس، سیستم امنیتی پیشرفته 'سیلور شادو' فیلیپین توافق نامه ای با شرکت اسرائیلی 'آر آی سی' امضا کرده که طبق این توافق نامه، ساخت کارخانه اسلحه و مهمات در فیلیپین از سال آینده آغاز خواهد شد.
'سیلور شادو' متعهد به سرمایه گذاری اولیه به مبلغ ۵۰ میلیون دلار خواهد بود و شرکت اسرائیلی نیز استخدام و آموزش ۱۶۰ نفر در این کارخانه را تضمین می کند.
رژیم غاصب اسرائیل در سال های گذشته همواره یکی از تأمین کنندگان تسلیحات جنگی برای ارتش فیلیپین بوده است.
رودریگو دوترته رئیس جمهوری جنجالی فیلیپین در رأس یک هیأت تجاری نیمه شهریور ماه سفر چهار روزه ای را به فلسطین اشغالی و اردن داشت.
دوترته در سال ۲۰۱۶ عرصه قدرت سیاسی را در فیلیپین به دست گرفته، برای نخستین بار به عنوان رئیس جمهوری این کشور از سال ۱۹۵۷ تاکنون به اراضی اشغالی سفر کرده است.
دوترته که معروف به رفتار های جنجالی و متناقض بسیاری است، برای برنامه مقابله با مواد مخدر خود که تاکنون هزاران کشته در این کشور برجای گذاشته، با انتقاد های گسترده بین المللی روبه روست.
وی پیش تر در پاسخ به این انتقادها، خود و برنامه اش را با هیتلر و هولوکاست مقایسه کرده بود.
دوترته گفته بود؛ از اینکه سه میلیون معتاد را در این کشور از بین ببرد خوشحال خواهد شد؛ همان طور که آدولف هیتلر شش میلیون یهودی را کشت.
طبق گزارش های رسانه ای حدود ۳۰ هزار کارگر فیلیپینی نیز در اراضی اشغالی در بخش های زیرساختی به ویژه هتل سازی کار می کنند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 61
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:1398891

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار