جان کری: بعد از برجام می‌‌خواستیم به ایران فشار بیاوریم

منبع : عصر ایران کد خبر: 1411174


وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه ای با شبکه خبری سی ان ان اعتراف هدف آمریکا این بوده بعد از توافق هسته ای برجام از حمایت های بین المللی برای فشار بر ایران استفاده کند.

به گزارش فارس، «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای با «کریستین امان پور»، مجری و تحلیلگر شبکه خبری «سی ان ان» اهداف مد نظر خود برای بعد از دوران توافق هسته ای برجام با ایران را بازگو کرد.

او در این مصاحبه ضمن اذعان به اینکه هدف «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا از خروج از توافق هسته ای با ایران سرنگونی نظام این کشور بوده گفت: «آمریکا چنانکه تاریخ نشان می دهد، آمریکا در زمینه تغییر نظام خوب عمل نمی کند.»

جان کری گفت: «رئیس جمهور اوباما و من بسیار صریح صحبت کردیم. گفتیم که با دخالتشان در یمن مخالف هستیم.با کارهایی که با حزب الله انجام می دهند مخالفیم، با حملاتشان به اسرائیل مخالفیم. با حضورشان در عراق مخالفیم. کارهایی که برای به هم ریختن منطقه انجام می دهند را دوست نداریم.»

وی اضافه کرد: «همه اینها مسائل درستی هستند، اما ما تصمیم گرفتیم که اگر می خواهیم روی آنها فشار بیاوریم و کاری که انجام می دهند را تغییر بدهیم، بهتر این است که با کشوری سر و کار داشته باشیم که سلاح هسته ای در اختیار ندارد.»

جان کری اضافه کرد: «بنابراین ما می خواستیم سلاح هسته ای را بگیریم و آن را کناری بگذاریم و بعداً به حمایتی که از روسیه، چین و سایر کشورها داشتیم اتکا کنیم تا ایران را وادار کنند کارهایی که در سایر جاها را انجام می دهند را تغییر دهد. ما می خواستیم با آنها همکاری کنیم تا به مدالیته جدیدی برای امنیت منطقه برسیم. آنها نشان دادند که آماده گفت وگو درباره این مسائل هستند.»

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 16
چاپ خبر
منبع:عصر ایران

کد خبر:1411174

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار