افزایش قیمت نفت با استمرار نگرانی از تاثیر تحریم‌های آمریکا

منبع : تابناک کد خبر: 1414496
قیمت نفت روز جمعه در شرایطی که سرمایه‌گذاران همچنان تلاش می‌کنند تاثیر احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر میزان عرضه به بازار را برآورد کنند، افزایش یافت.


قیمت نفت روز جمعه در شرایطی که سرمایه گذاران همچنان تلاش می کنند تاثیر احتمالی تحریم های آمریکا علیه ایران بر میزان عرضه به بازار را برآورد کنند، افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۱۸ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۸۱.۵۶ دلار در هر بشکه رسید. برنت روز سه شنبه تا رکورد ۸۲.۵۵ دلار پیش رفته بود. بهای معاملات آتی نفت آمریکا ۲۱ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۷۲.۳۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گفته چن کای، مدیر تحقیقات کالا در شندا فیوچرز، بازار به اخبار معاملات درخصوص تحریم های ایران در یک هفته گذشته متمرکز شده است، اما دیدگاه ها در مورد میزان افزایش تولیدی که اوپک و روسیه می توانند برای جبران افت عرضه ایران صورت دهند، متغیر است.

تحریم های آمریکا علیه ایران در چهارم نوامبر آغاز می شود، در حالی که واشنگتن خریداران نفت ایران را برای به صفر رساندن واردات شان تحت فشار قرار داده است.

بر اساس گزارش رویترز، دو منبع آگاه در اوپک اظهار کرده اند: عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان درباره افزایش تولید به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز گفت وگو کرده اند.

با این حال تحلیلگران گروه بانکی ANZ روز جمعه در یادداشتی اعلام کردند: صادرکنندگان بزرگ بعید است بتوانند افت عرضه ایران را جبران کنند. صادرات نفت ایران امسال در اوج خود در ماه مه به ۲.۷۱ میلیون بشکه در روز رسید که معادل حدود سه درصد از مصرف روزانه نفت جهانی بود. ایران سومین صادرکننده بزرگ عضو اوپک است.

در این بین، به گفته استفن اینس، مدیر معاملات منطقه آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA، رشد عرضه از سوی آمریکا و تولید ثابت لیبی، رشد قیمت ها را محدود کرده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 11
چاپ خبر
منبع:تابناک

کد خبر:1414496

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار