درآمد‌های محقق شده ۴۸ درصد بیش از پارسال است

منبع : تابناک کد خبر: 1414497
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: میزان درآمدهای محقق شده نسبت به پارسال 48 درصد افزایش را نشان می دهد و روند دریافت و پرداخت های بودجه با وجود مشکلات اقتصادی رضایت بخش است.


رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: میزان درآمدهای محقق شده نسبت به پارسال 48 درصد افزایش را نشان می دهد و روند دریافت و پرداخت های بودجه با وجود مشکلات اقتصادی رضایت بخش است.

به گزارش ایرنا از تارنمای سازمان برنامه و بودجه کشور، «محمدباقر نوبخت» شامگاه چهارشنبه در دیدار نمایندگان عضو فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس جدیدترین گزارش خزانه داری کل کشور، حدود 150 هزار میلیارد تومان از منابع پیش بینی شده کشور در قانون به عنوان درآمدها محقق شده که میزان تحقق این عدد نسبت به پیش بینی 77 درصد است.

نوبخت رقم تحقق درآمدهای مالیاتی و حقوق گمرکی را 55 درصد ذکر کرد و افزود: نرخ تحقق درآمدهای نفتی نیز 16 درصد بیشتر از پیش بینی است و نسبت به پارسال 61 درصد افزایش دارد.

به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکنون در نیمه نخست امسال، حدود 26 هزار و 389 میلیارد تومان برای طر ح های عمرانی پرداخت شده و این رقم حدود چهار برابر بیشتر از پارسال است؛ درحالی که با تلاطم ها و نوسان های مختلف اقتصادی، روند دریافت ها و پرداخت های کشور وضعیت بهتری دارد.

در این جلسه نمایندگان عضو فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی بر لزوم رفع مشکلات اشتغال ناشی از سوء مدیریت، موانع تولید و بلاتکلیفی در سیاست گذاری ها تصریح کردند.

به گزارش ایرنا، نوبخت بهمن ماه پارسال در نشست هفتگی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفته بود، پیش بینی می شود درسال 13۹۷ حدود ۸۳۸ هزار نفر از جوانان وارد بازار کار شوند که ۷۰ درصد آنان فارغ التحصیلان دانشگاهی محسوب می شوند.

به گفته وی، برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی برنامه ریزی شده است.

سخنگوی دولت در توضیح چگونگی رسیدن به هدف یاد شده، گفت: برای رسیدن به این هدف می توانستیم همچون گذشته از روش پول پاشی و توزیع پول به عنوان تسهیلات استفاده کنیم که هیچ فایده ای ندارد. به جای آن ۱۲ برنامه و طرح داریم که به سرمایه گذاری ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد که یکی از برنامه های ما برای ایجاد فرصت شغلی برای ۲۴۰ هزار نفر از این راه است تا بتوانیم بخشی از مشکلات و مطالبات جامعه را برطرف کنیم.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 10
چاپ خبر
منبع:تابناک

کد خبر:1414497

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار