ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از یک هزار و ۴۳۵ میلیارد تومان رسید

منبع : تابناک کد خبر: 1414527
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه هفتم مهرماه ۹۷، با افزایش ۶۷۷۰ واحدی معادل ۳.۷۵ درصد به رقم ۱۸۷ هزار و ۴۰۶ واحد رسید. این در حالیست که در هفته گذشته شاهد رشد ۲۳ هزار و ۳۰۷ واحد نماگر کل بورس بودیم.


ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از یک هزارو ۴۳۵ میلیارد تومان رسیدشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه هفتم مهرماه ۹۷، با افزایش ۶۷۷۰ واحدی معادل ۳.۷۵ درصد به رقم ۱۸۷ هزار و ۴۰۶ واحد رسید. این در حالیست که در هفته گذشته شاهد رشد ۲۳ هزار و ۳۰۷ واحد نماگر کل بورس بودیم.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ امروز تالار شیشه ای در اولین روز کاری هفته جاری، در ادامه روند رو به رشد روز های اخیر، شاهد روند صعودی شاخص های منتخب بود؛ به گونه ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۹۷۸ واحدی معادل ۳.۷۵ درصد به رقم ۵۴ هزار و ۷۷۲ واحد رسید. شاخص کل هم وزن، با رشد ۱۱۶۳ واحدی معادل ۳.۷۰ درصد، عدد ۳۲ هزار و ۶۱۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۸۲۲ واحدی معادل ۳.۷۰ درصد به رقم ۲۳ هزار و ۵۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۷۱۷۷ واحد افزایش معادل ۳.۷۳ درصد را رقم زد و به سطح ۱۹۹ هزار و ۶۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول، با ۴۵۹۵ واحد افزایش معادل ۳.۴۵ درصد به رقم ۱۳۷ هزار و ۸۶۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم، با ۱۵۳۶۶ واحد افزایش معادل ۴.۲۸ درصد همراه بود و عدد ۳۷۴ هزار و ۱۸۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۱۲:۳۰ داشت و در سطح ۱۸۷ هزار و ۴۰۶ واحد قرار گرفت.

ارزش کل معاملات بورس تهران به بیش از یک هزار و ۴۳۵ میلیارد تومان رسید

معامله گران بورس امروز ۳ میلیارد و ۶۹۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۵۲ هزار و ۱ نوبت معامله و به ارزش یک هزار و ۴۳۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان داد و ستد کردند.

در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی فارس (صنايع پتروشيمي خليج فارس) با 581 واحد، نماد تاپیکو (س. نفت و گاز و پتروشيمي تأمين) با 502 واحد، نماد شپنا (پالايش نفت اصفهان) با 439 واحد، نماد شتران (پالايش نفت تهران) با 380 واحد، نماد کگل (معدني و صنعتي گل گهر) با 345 واحد، نماد پارسان (گسترش نفت و گاز پارسيان) با 248 واحد، نماد شبندر (پالايش نفت بندرعباس) با 230 واحد، نماد پارس (پتروشيمي پارس) با 223 واحد، نماد فولاد (فولاد مباركه اصفهان) و نماد کچاد (معدني وصنعتي چادرملو) با 214 واحد، نماد وغدیر (سرمايه گذاري غدير(هلدينگ ) با 200 واحد، نماد فخوز (فولاد خوزستان) با 192 واحد، نماد جم (پتروشيمي جم) با 187 واحد و نماد ومعادن (توسعه معادن وفلزات ) با 177 واحد افزایش، بیشترین نقش را در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی همراه متعلق به شركت ارتباطات سيار ايران با 96 واحد، نماد فملی متعلق به ملي صنايع مس ايران با 34 واحد، نماد پاکشو (گروه صنعتي پاكشو) با 23 واحد، نماد تيپيكو متعلق به سرمايه گذاري دارويي تامين با 12 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 11
چاپ خبر
منبع:تابناک

کد خبر:1414527

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار